Jak wskazuje policja, im bezpieczniej czuje się kierowca, tym bardziej niebezpiecznie prowadzi auto. Jego poczuciu bezpieczeństwa sprzyjają zarówno korzystne warunki drogowe, jak i systemy bezpieczeństwa w samochodzie.
Niezmiennie głównymi przyczynami wypadków w ruchu drogowym są: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.
Co istotne, jak wskazuje policja, ładna pogoda – sucha nawierzchnia, dobra widoczność, sprzyjają ryzykownej i niebezpiecznej jeździe. Wiąże się to z pewnym efektem psychologicznym, który zyskał naukową nazwę, „efekt Peltzmana”. Polega on na tym, że im bezpieczniej czuje się kierowca, tym bardziej niebezpiecznie prowadzi auto. Jego poczuciu bezpieczeństwa sprzyjają zarówno korzystne warunki drogowe, jak i systemy bezpieczeństwa w samochodzie.
Niestety, to poczucie bezpieczeństwa często jest ułudą. Przekonała się o tym kobieta, która w niedzielne popołudnie prowadziła Land Rovera. Po wyjściu z łuku drogi wojewódzkiej w Orłowicach w gminie Mirsk straciła ona panowanie nad pojazdem i samochód wbił się w drzewo.
Na szczęście nikomu w zdarzeniu nic poważnego się nie stało. Na drodze przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia w ruchu.
Niech to będzie przestrogą dla wszystkich kierowców. Nie dajmy się zwieść słonecznej pogodzie i zachowajmy ostrożność.
Prawojazdy w czipsach po opakowaniu wygrała ludzie kupują auta duże a później problemy z parkowaniem i jazda o Boze widzisz i niegrzmisz . Kup sobie rower naprawdę
Bardziej kole w oko twoja pisownia niż to, jak ludzie jeżdżą .
Pewnie chciała pojeździć w terenie.
Jeden mądrzejszy od drugiego