Próbował wręczyć policjantom 1000 zł łapówki

5
884

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej zatrzymali 37- letniego obcokrajowca. W trakcie jego przeszukania ujawnili narkotyki. Przewieziony do jednostki policji, zaproponował stróżom prawa wręczenie 1000 złotych w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Co prawda 37-latek nie posiadał wskazanej kwoty przy sobie, jednak zaproponował policjantom aby ci udali wraz z nim do najbliższego bankomatu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić 37-latkowi stosowne zarzuty.

 

 

 

Do zdarzenia doszło w nocy 4 marca br. Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej patrolując miasto Świeradów-Zdrój około godziny 02:00 zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu nagle przyspieszył kroku i zaczął nerwowo się wokół siebie rozglądać.

Funkcjonariusze od razu zaczęli podejrzewać, że chce on za wszelką cenę uniknąć spotkania z Policją. Błyskawicznie podjęli interwencję. W trakcie wykonywanych czynności wyszło na jaw, jaki był powód nerwowego zachowania 37-letniego obcokrajowca. Mundurowi znaleźli w jego portfelu zawiniątko z zawartością substancji krystalicznej.

Wykonane na miejscu badanie potwierdziło, że ujawniona substancja to nic innego jak metamfetamina w ilości 10 porcji handlowych. W toku prowadzanych czynności substancja została zabezpieczona, a podejrzany zatrzymany i przewieziony do pobliskiej jednostki Policji.

Widocznie zaskoczony jakością przeprowadzonych czynności przez stróżów prawa, 37-latek dość szybko zdał sobie sprawę o swojej straconej pozycją. Co ważniejsze mężczyzna spodziewał się nieuchronnej kary z jaką się niebawem spotka. Chcąc wybrnąć ze swojej dość ciężkiej sytuacji interweniującym policjantom złożył propozycję.

W zamian za odstąpienie od wykonania dalszych czynności zaproponował korzyść majątkową w postaci pieniędzy w kwocie 1000 złotych. Co prawda 37-latek nie posiadał wskazanej kwoty przy sobie, jednak zaproponował policjantom aby ci udali wraz z nim do najbliższego bankomatu skąd wypłaci pieniądze.

Zgodnie z obowiązującą literą prawa policjanci poinformowali mężczyznę, że przedstawiona propozycja jest przestępstwem zagrożona karą pozbawienia wolności. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić 37-latkowi stosowne zarzuty.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here