Podsumowanie pleneru fotograficznego w Powiecie Lwóweckim

0
558

Zakończył się krótki ale bardzo intensywny plener fotograficzny w Powiecie Lwóweckim. W piątek o 18:00 spotkaliśmy się wszyscy w Agroturystyce „Sikorki” w Olesznej Podgórskiej, gdzie była nasza baza noclegowa i od razu wzięliśmy się do „roboty”. Zaznaczyliśmy na mapie, gdzie chcemy pojechać, powiedzieliśmy sobie, co nas interesuje najbardziej i już tego wieczora wspólnie udaliśmy się na wycieczkę do Lubomierza a potem na wzgórze do kapliczki św. Leopolda w Proszówce, żeby sfotografować nocne niebo.

 

W sobotę podzieliliśmy się na kilka grup. Wszyscy nasi czescy fotografowie i część z ekipy polskiej pojechała fotografować Dolinę Bobru, inni ruszyli w stronę Mirska. Po południu wymieniliśmy się kierunkami – czescy fotografowie pojechali szukać tematów w izerskich wioskach, a reszta krążyła po gminie Lwówek Śląski.


W sobotę wieczór mieliśmy małe przyjęcie – w ramach integracji polsko-czeskiej. Gospodarze agroturystyki „Sikorki” przygotowali dla nas wspaniałe jedzenie, udekorowali nawet na naszą cześć ogród! Swoją obecnością zaszczycili nas Starosta Lwówecki Daniel Koko, Radny i członek Zarządu Powiatu Lwóweckiego – pan Stanisław Mrówka oraz Dyrektor Lwóweckiej Biblioteki Publicznej pani Elżbieta Zienowicz, która opowiedziała nam ale przede wszystkim czeskim gościom o najładniejszych miejscach Lwówka Śląskiego. Była również część artystyczna, młodzi ludzie grali na gitarze i śpiewali polskie przeboje. A na koniec usiedliśmy sobie przy ognisku i potoczyły się nocne polsko-czeskie rozmowy.

W niedzielę pokazaliśmy naszym czeskim uczestnikom Lwówek Śląski i okolice, natomiast polscy fotografowie zaglądali w różne zakamarki Wlenia i Gryfowa Śląskiego.

Przed wami trochę zdjęć z naszych plenerów. Jak widać, szukanie kadru to nie tylko bystre oko, ale też sztuka cierpliwości w oczekiwaniu na dobre światło czy odpowiednią pogodę. To również umiejętność rozmawiania z napotkanymi ludźmi i wchodzenia tam, gdzie jeszcze nikogo nie było.

Jednak tak, jak przewidywaliśmy – 2 i pół dnia to zdecydowanie za mało, żeby pokazać nasz region w całej swej wyjątkowej urodzie.

Projekt pt. „Pstryk! Czesko-polska fotografia pogranicza” jest realizowany przez Powiat Lwówecki we współpracy z miastem Żaclerz i współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Zapraszamy do śledzenia nas na stronie: facebook.com/Pstryk-fotografujemy-pogranicze

no images were found

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj