Nawet 10 tys. zł na organizację potańcówek wiejskich. Złóż wniosek

7
1117

Organizatorzy programu uznają ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi jako części dziedzictwa kulturowego naszego kraju i zamierzają wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności wiejskiej.

 

 

O dofinansowanie na poziomie 100%, z maksymalną kwotą dofinansowania do 10.000 zł mogą ubiegać się Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich, samorządowe jednostki kultury oraz organizacje pozarządowe. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi na ten program przeznaczył 500.000 złotych.

Wśród celów programu wskazano inicjowanie oraz wspieranie przedsięwzięć, które dotyczą kultury mieszkańców obszarów wiejskich, wspieranie zachowania i transmisji tradycyjnej kultury ludowej (w tym zwłaszcza muzyki, tańca, śpiewu, folkloru słowno-muzycznego, strojów i gwary) oraz odrębności regionalnych i lokalnych, szczególnie wśród mieszkańców młodego pokolenia.

 

 

„Instytut uznaje ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi jako części dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Poprzez ogłoszony program Potańcówki Wiejskie, Instytut zamierza wzmacniać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. W ten sposób Instytut chce pokazać, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Celem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi.” – czytamy na stronie organizatora programu.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi wskazuje, iż założeniem jest upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa oraz utrwalenie lokalnego repertuaru muzyki wiejskiej, dlatego też warunkiem uczestnictwa jest nawiązanie współpracy z wykonawcami tradycyjnej muzyki danej społeczności lokalnej, w odniesieniu do miejsca realizacji potańcówki.

 

 

Przy realizacji Zadania rekomendowane jest podkreślenie roli lokalnej gwary oraz strojów ludowych.

Nabór wniosków rozpocznie się 22 maja i będzie on trwał do 16 czerwca. Ogłoszenie wyników programu – wykazu inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie – planowane jest na koniec lipca. Środki trzeba będzie wykorzystać jeszcze przed wyborami parlamentarnymi – w okresie od sierpnia do października 2023 r.

Do pobrania:

Regulamin Programu Potańcówki Wiejskie
Wzór Wniosku Potańcówki Wiejskie
Wzór Umowy Potańcówki Wiejskie

7 KOMENTARZE

    • No niestety ale masz rację wieś słucha księdza z ambony i glosuje jak chce kler a odnośnie dymania to dymają wszystkich podatkami i inflacją, a kasę dają nierobom przez co ludzie pracujący dostają w tyłek podatkami!!!!

  1. To jakiś żart????
    Mamy XXI wiek i loty kosmiczne. A może by tak promować zainteresowanie astronautyką, OTW Einsteina lub mechaniką kwantową? No tak… to nie na rękę PiSowskiej władzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj