Władze Gminy Lubomierz przystępują do kolejnych dwóch ważnych inwestycji, które mają zmienić komfort i wizerunek lubomierskich instytucji kultury.
W 2022 roku władze Gminy Lubomierz przystąpiły do modernizacji gminnych budynków, w których swoje siedziby mają instytucje kultury. Modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kultury kosztowała bagatela 1.650.000 złotych, a za modernizację Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubomierzu zapłacono 667.148,83 zł. Co warto podkreślić, to gro środków zostało pozyskanych przez Burmistrza ze źródeł zewnętrznych.
Dziś wyremontowane wnętrza lubomierskiej Biblioteki zachwycają. Tu nowoczesność i funkcjonalność łączy się z historią. Dzięki starannym pracom renowacyjnym i przemyślanemu designowi, te zabytkowe pomieszczenia odzyskały dawny blask, a jednocześnie wzbogaciły się o współczesne rozwiązania, które zapewniają użytkownikom komfort i funkcjonalność. Perełką staje się też budynek Lubomierskiego Centrum Kultury.
Jednak w pierwszy etapie nie wszystko zostało zmodernizowane. Teraz Gmina przystępuje do drugiego etapu prac. Pod koniec maja ogłoszony został przetarg na kontynuację modernizacji budynków instytucji kultury w Lubomierzu.
Jak wskazuje Pan Janusz Lichocki Wiceburmistrz Lubomierza zadanie to podzielone jest na dwie części. Pierwsza obejmuje modernizację biblioteki a druga modernizację LCK-u.
W zakres prac związanych z modernizacją biblioteki wchodzi m.in. wymiana pokrycia dachowego, remont elewacji, modernizacja pomieszczeń na I piętrze ale także poprawa bezpieczeństwa i wizerunku przed wejściem do budynku. Natomiast zakres prac związanych z modernizacją Centrum Kultury przewiduje dokończenie remontu budynku, w tym wymianę instalacji elektrycznych i remont pomieszczeń.
Oferty w przetargu powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. Wyłoniony wykonawca na realizację zadania będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zadanie realizowane jest w ramach Polskiego Ładu.
Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł aby wyremontować basen.
Tyle milionów wydane a nie ma nic dla ludzi.
Czy naprawdę instytucji związanych z kulturą nie można umieścić w jednym budynku?
Ile kosztuje podatnika utrzymanie tylu nieruchomości ?
Budynki należące do Gminy będące zabytkami wymagają z mocy prawa opieki
Środki na remonty udalo sie zdobyć i pochodzą z projektów zewnetrzych, przeznaczonych na kulturę. Nie na basen, nie na drogę lecz kulturę. Można o te srodki wystąpić i mieć wyremontowany budynek lub za kilka lat byc zmuszonym remontować go budżetu.
Zawsze żle. Co by się nie zrobiło, źle. Ludzie, nie wszystko na raz. Cieszmy się z tego co zostało zrobione.
Wpierw mieszkańcy, potem turyści a wy robicie odwrotnie.
Co żle, dobrze ktoś pisze że w jednym budynku zrobić,przyjdzie ogrzewać ,pracowników dodatkowych zatrudnić trzeba ,że dają to nie znaczy tak myśleć a póżniej będziecie zamykać bo was będzie niestać utrzymać ,myślcie z sensem i logiką
Ludzie to naprawdę są dziwni … zrobione źle nie zrobione też źle…. Zastanówcie się co wy wkoncu chcecie …. Oj ciężki ten Lubomierz oj ciężki …
Najpierw miejsca pracy, z których będą podatki na utrzymanie tych obiektów !
Bo trzeba było najpierw pomyśleć. Bo nie chodzi o to aby było. Tylko aby było i dobrze funkcjonowało, bezpiecznie, oszczędnie i z dobrym przeznaczeniem. Przed każdą inwestycją Trzeba uwzględnić plusy i minusy. Może tak zrobiono aby.
20 lat upraszania się o wyasfaltowanie drogi gminnej…. i nic. A na kulturę (czytaj: górnolotną bzdurę) idą miliony. Mieszkańcy i ich potrzeby na samym końcu.
Te wszystkie remonty i modernizacje to pozostałości po byłym Burmistrzu które są zatwierdzone i tu nikt już nic nie może zrobić ,gdzie byłeś wcześniej?.
Boblioteka nie jest dla mieszkańców? Świetnie prowadzona instytucja, dowożąca książki czytelnikom nawet do domu i organizująca dla dzieci wspaniale zajęcia nie jest dla mieszkanców?!
Niektórzy będą ładnie mieszkać…