Lwówek Śląski. Strażacy zadysponowani do pożaru

0
1147

Pracowity dzień mają dziś lwóweccy strażacy. Ledwo zakończyli działania w Mroczkowicach, gdzie palił się dom, a już musieli jechać do pożaru w Lwówku Śląskim.

 

Zgłoszenie o pożarze do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło przed południem. Wynikało z niego, iż w jednym z budynków na obrzeżach miasta zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim.

Strażacy nieustannie przypominają o obowiązkach jakie nakłada ustawodawca na właścicieli, zarządców w sprawie czyszczenia i przeglądów przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) i apelują o rozsądek.

W sezonie grzewczym wyjazdy do „kominów” to najczęstsze interwencje strażaków. Większość z nich kończy się bardzo szybko. Po usunięci żaru z pieca, ugaszeniu sadzy i sprawdzeniu, czy ogień nie zajął np. stropu strażacy wracają do jednostek. Niemniej niektóre z interwencji kończą się dramatycznie. Zaczyna się od drobnego pożaru sadzy a skutki to zgliszcza domu a czasami i ofiary w ludziach. W ostatnich miesiącach w powiecie lwóweckim takich przykładów pożarów mieliśmy kilka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here