dr Karol Wilk: List do mieszkańców gminy Mirsk

0
2897
Sfinansowano ze środków KWW Karola Wilka ODNOWA/-

Szanowni Państwo! Znacie mnie dobrze. Tutaj się urodziłem i wychowałem. Uczyłem się w zlikwidowanej podstawówce w Krobicy i zlikwidowanym liceum w Mirsku. Tutaj, razem z rodzicami, założyłem pasiekę. Tutaj zdobyłem uprawnienia przewodnika i zacząłem działalność społeczną. Tutaj, jako prawnik, udzielam bezpłatnie porad, pomagając w problemach Mieszkańców. W każdej miejscowości są ludzie, którzy mnie znają. W Mirsku, Giebułtowie z przysiółkami, Rębiszowie, Krobicy, Orłowicach, Gierczynie, Brzezińcu, Gajówce, Grudzy, Kamieniu, Karłowcu, Kłopotnicy, Kotlinie, Kwieciszowicach, Mlądzu, Mroczkowicach, Proszowej i Przecznicy.

 

 

W ostatnich tygodniach dotarłem osobiście do Mieszkańców we wszystkich miejscowościach naszej społeczności. Wręczałem Wam obszerny program naszej wizji Gminy Mirsk. Czyny są jednak dużo ważniejsze niż słowa czy obietnice. Dlatego najpierw opiszę co przez ostatnie lata dla naszej Gminy, dla Was i razem z Wami, zrobiliśmy. Zorganizowaliśmy kilkadziesiąt akcji publicznych a jeśli doliczyć do tego spotkania wewnętrzne i pracę programową, w sumie zebrałoby się setki aktywności, na które poświęciliśmy tysiące godzin. Do najważniejszych należało:

  1. 11 edycji zbiórek na rzecz Schroniska dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta w Leśnej oraz Domu dla Samotnych Matek z Dziećmi w Pobiednej – łącznie kilka ton darów dla potrzebujących.
  2. Pikniki w parku nad Kwisą z grami i zabawami z nagrodami nie tylko dla najmłodszych.
  3. Spacery krajoznawcze po Mirsku.
  4. Liczne inicjatywy przeprowadzone we współpracy z Nadleśnictwem Świeradów (sprzątanie, sadzenie drzewek, renowacja wiat turystycznych – wszystko na terenie Gminy Mirsk).
  5. Regały na znicze do ponownego wykorzystania na cmentarzu.
  6. Współpraca przy Międzypokoleniowej Akademii (dziadkowie z wnuczkami) oraz akcji Kwiatek dla pszczoły.
  7. Zbiórka dla pogorzelców z Rębiszowa.
  8. Zbiórka podpisów – remont dróg w Orłowicach.
  9. Darmowe porady prawne.
  10. Spotkania informacyjne nt. gazu oraz oszczędności energii elektrycznej.
  11. Szycie maseczek dla Mieszkańców Gminy Mirsk i rozprowadzanie darmowych chryzantem w okresie pandemii.
  12. Byłem liderem projektu Biało-Czerwona w Gminie, zebraliśmy wystarczającą liczbę głosów, niestety władze gminy Mirsk jako jedyne w powiecie nie wykorzystały środków na pokrycie 100% budowy masztu z polską flagą.
  13. Pomoc osobom potrzebującym m.in. w okresach przedświątecznych.
  14. Kartki świąteczne dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej.
  15. Wsparcie inicjatywy przeciwników powstania wielkiej farmy fotowoltaicznej w Giebułtowie.
  16. Sprzeciw wobec przywożenia zagranicznych odpadów do Rębiszowa: wraz ze Stowarzyszeniem Zakwisie oraz innymi zaangażowanymi osobami – organizacja protestu na kilkaset osób w Mirsku.
  17. Odpady w Rębiszowie – zorganizowałem konferencję prasową w Sejmie na ten temat, delegacja ODNOWY była na rozmowach z Ministrem Środowiska i Klimatu w Warszawie.
  18. Odpady w Rębiszowie – przeprowadzenie badań odpadów (za pieniądze ze składek mieszkańców Gminy Mirsk), udział na rozprawach przed sądami we Wrocławiu i Warszawie – działacze ODNOWY byli jedynymi przedstawicielami Gminy Mirsk na rozprawach, przyjazd Ministra Środowiska do Gminy.

Temat rozwoju Gminy Mirsk i Gór Izerskich będziemy poruszać na specjalnym panelu podczas wrześniowego Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jest to konferencja, na którą przyjeżdża 5000 uczestników z całego świata, w tym najważniejsi biznesmeni, politycy i samorządowcy z całej Polski. Chcemy tam promować naszą Gminę, zdobywać kontakty, zabiegać o pieniądze i nowoczesne rozwiązania dla naszej społeczności.

Robiliśmy to wszystko po godzinach pracy i w weekendy. Nikt nam za to nie płacił. Przeciwnie, sami wykładaliśmy pieniądze lub uzyskiwaliśmy wsparcie od Was, życzliwych Mieszkańców Gminy. Na szczęście jest Was bardzo wielu! Nie żałujemy ani godziny, ani minuty poświęconej na tę społeczną aktywność. Czasami padaliśmy ze zmęczenia, ale widzieliśmy i widzimy efekty.

Podejmuję się ciągle nowych wyzwań. W ostatnich latach zrobiłem doktorat na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, jak również studia podyplomowe z audytu wewnętrznego w administracji i przedsiębiorstwach. Z funkcjonowaniem samorządu mam do czynienia na co dzień, pracując w Najwyższej Izbie Kontroli.

Szanowni Państwo! Wiecie jak wiele jest do zrobienia w naszej gminie. Nie obiecuję, że po wyborach wszystko zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Byłoby to nieuczciwe. Obiecuję natomiast, że damy z siebie wszystko, żeby gminę podnieść z obecnego stanu. Żeby napełnić ją nową energią, uczynić nowoczesną i przyjazną mieszkańcom. Wiemy jak to zrobić – szczegółowy opis, punkt po punkcie, możecie przeczytać w naszej broszurze programowej. Dlatego apeluję – zawalczmy o więcej. Gmina Mirsk zasługuje na więcej!

Pozdrawiam serdecznie i proszę o Państwa poparcie w niedzielę 21 kwietnia!

dr Karol Wilk

Sfinansowano ze środków KWW Karola Wilka ODNOWA/-