Chciała popełnić samobójstwo

2
3243

Policjanci z gryfowskiego komisariatu nie dopuścili do tego, by młoda kobieta zrobiła sobie krzywdę. Mundurowi po uzyskaniu informacji o wiadomości wysłanej do znajomej z treścią wskazującą, iż kobieta ma myśli samobójcze natychmiast udali się pod wskazany adres tym samym zapobiegając możliwej tragedii.

 

W poniedziałek 15 listopada br. gryfowscy policjanci zostali powiadomieni przez kobietę, że jej koleżanka przesłała do niej wiadomość, z której wynikało, że może chcieć coś sobie zrobić. Policjanci poinformowali Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim o uzyskanej informacji i niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Funkcjonariusze wchodząc do mieszkania zauważyli kobietę leżącą na podłodze, która znajdowała się w złym stanie psychofizycznym. Na szczęście pomoc mundurowych przyszła w porę, ponieważ kobieta nie zdążyła wziąć tabletek, które leżały obok niej.

Policjanci udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej i z uwagi na jej stan emocjonalny wezwali pomoc medyczną.

Pamiętaj, sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że Twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here