List Pana Dawida Kobiałki kandydata na Burmistrza do mieszkańców Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Prezentujemy również skrócony program wyborczy oraz naszych kandydatów do Rady.
Szanowni Państwo,
mija 10 lat od kiedy zająłem się polityką samorządową jako Radny oraz 6 lat od kiedy zostałem jednogłośnie wybrany na Przewodniczącego Rady Miejskiej.
Najważniejsze: DZIĘKUJĘ!
Ilość dobrych słów, które od Was dostajemy jest dla nas ogromną motywacją i dzięki temu wiem, że idziemy w dobrym kierunku i mogę obiecać, że nie stracimy siły na dalsze działania.
Jestem związany z Gminą od wielu pokoleń. Moja rodzina pochodzi z Chmielna i Brunowa. Od zawsze mieszkam we Lwówku Śląskim, na stałe od zakończenia studiów (Matematyka oraz Finanse i rachunkowość). Pozostaję bezpartyjny od początku działalności.
Pracuję zdalnie w zarządzaniu projektami i z racji, że jest to dochodowa branża mogę poświęcać się działalności charytatywnej i pracy społecznej.
Wierzę, że możemy być Gminą, w której powstają nowe zakłady pracy i będzie spójna wizja rozwoju turystyki. Gminą, w której wszyscy czują się dobrze.
Z tego powodu ubiegam się o stanowisko Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski.
Założyłem wraz z najbardziej aktywnymi ludźmi Stowarzyszenie Po Stronie Mieszkańców, którego głównym celem jest wsparcie naszych Mieszkańców w problemach życiowych i urzędowych. Członkowie naszego Stowarzyszenia startują do Rady Miejskiej. Są to ludzie, za których ręczę i wiem, że wszyscy będą tak samo aktywni w Radzie jak pięciu naszych obecnych Radnych.
Możecie Państwo kojarzyć nas z inicjatyw takich jak: rozdawanie drzew, koncertów charytatywnych dla Błażeja z Płakowic, dla Damiana z OSP, zbiórki na marzenie Amelki, koncertów patriotycznych, świątecznych, obchodów 1 Marca i 11 Listopada, zbiórek podpisów pod lokalnymi sprawami czy powstrzymaniu likwidacji stadionu lekkoatletycznego, przekazujemy jako członkowie darowizny na wydarzenia organizowane w naszej okolicy, np. Dzień Dziecka w Zbylutowie i Sobocie, konkursy w Ośrodku w Płakowicach, festyn i festiwal piosenki w Sobocie, grill w Płóczkach itd.
Jestem trenerem w klubie sztuk walki Trenera Wieliczko we Lwówku Śląskim, gdzie prowadzę społecznie zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Całe życie staram się promować aktywność fizyczną, obecnie mam okazję przekazywać zdobytą wiedzę dalej.
Wspieram Strzelców Św. Franciszka, udzielam się na terenie Dolnego Śląska w Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia dzieci z problemami onkologicznymi i co roku organizujemy zbiórki zabawek do szpitali, w co zaangażowaliśmy również szkoły i przedszkola z naszego powiatu.
Jako członek Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego koordynuję sprowadzenie 5000 eksponatów dotyczących naszego regionu do naszego powiatu z muzeum pod Hanowerem.
Objechaliśmy wraz z Radnymi wszystkie OSP i drogi zgłoszone w mieście i na wsiach, żeby zebrać najważniejsze potrzeby gminne. Przekazaliśmy wnioski z tych komisji Pani Burmistrz.
Jako jeden z niewielu mam 100% frekwencji na sesjach Rady i złożyłem najwięcej interpelacji i zapytań ze wszystkich 15 radnych.
Stajemy zawsze PO STRONIE MIESZKANCÓW. Ważne, żebyście Wy 7 kwietnia stanęli za nami.
Jak zawsze zostawiam Wam swój prywatny numer telefonu: 888 468 500
Z poważaniem
Dawid Kobiałka
KWW DAWID KOBIAŁKA PO STRONIE MIESZKAŃCÓW
Przestawiamy skrócony program wyborczy, ponieważ dokładnie wiemy czym będziemy się zajmować w nowej kadencji. Jesteśmy otwarci na komentarze i współpracę przy budowie odmienionej, świeżej Gminy Lwówek Śląski.
Drogi, infrastruktura, komunikacja
- Stworzenie wykazu wszystkich dróg gminnych oczekujących na remont lub przebudowę oraz wymagających chodników/oświetlenia i ustalenie kolejności ich wykonania. Każdy musi wiedzieć, jak długo będzie oczekiwał na swoją inwestycję.
- Komunikacja ze Lwówka Śl. do każdej z 28 wsi co najmniej raz w tygodniu. Również w okresie ferii i wakacji. Mamy wstępną wycenę.
- Infolinia telefoniczna szybkiego reagowania w przypadku nieodśnieżonych dróg oraz zalegających odpadów.
- Wodociągi, kanalizacja i gazyfikacja w całej Gminie przy wsparciu środków zewn.
- Rozbudowa i poprawa jakości monitoringu miejskiego.
- Remont cmentarza komunalnego i zabytkowych grobowców.
Przedsiębiorcy, finanse, gospodarka, praca
- Lista dostępnych gruntów pod inwestycje i specjalny dział „Dla Przedsiębiorców” na BIP-ie z udogodnieniami oferowanymi przedsiębiorcom, opracowane w 6 językach. Przygotujmy strategię rozwoju przedsiębiorczości i stwórzmy nowe miejsca pracy!
- Uzbrojenie jak największej ilości działek pod inwestycje.
- Bezpośredni kontakt telefoniczny do jednego urzędnika (tzw. asystenta), który załatwia w imieniu przedsiębiorcy sprawę i wraca z konkretnym rozwiązaniem.
- Idźmy drogą gmin, w których jest najwięcej zarejestrowanych firm transportowych – obniżmy opłaty za środki transportowe!
- Zatrzymanie podwyżek podatku od nieruchomości – dzięki naszej poprawce podatek już jest niższy niż był proponowany przez Panią Burmistrz.
- Ograniczenie długu poprzedników, który doszedł do rekordowego poziomu, płacimy obecnie ponad pół miliona złotych odsetek w ciągu roku.
- Koniec z marnotrawieniem pieniędzy na firmy, które piszą przemówienia burmistrzom.
- Szkolenia i spotkania z przedsiębiorcami dotyczące zakładania i rozwoju firm.
- Baza firm lokalnych na stronie gminy, np. motoryzacja, gastronomia, usługi budowlane, kosmetyczne, rachunkowość, żeby promować lokalnych przedsiębiorców.
Rozwój sportu, edukacji, aktywności mieszkańców, Senior+
- Przywrócenie kompleksu do uprawiania sportów wodnych na Żwirowni (Bahama) – pozwólmy przedsiębiorcom prowadzić działalność i organizować wydarzenia muzyczne.
- Zwiększenie środków przeznaczanych w budżecie na rodzime kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich, OSP i stowarzyszenia.
- Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dom Aktywnego Seniora obiecywany przez poprzednią władzę 5 lat temu, regularne wycieczki i wyjazdy do kina oraz teatru.
- Gminna Karta Seniora zapewniająca zniżki w sklepach i bilety na imprezy kulturalne.
- Udostępnienie hali przy Szkole Podstawowej nr 1 jako darmowej dla wszystkich lokalnych klubów miejskich i wiejskich.
- Ratusz i sprzęt muzyczny Lwóweckiego Ośrodka Kultury bezpłatny dla wszystkich wydarzeń niekomercyjnych.
- Osobny pracownik w urzędzie wspierający organizacje i rady sołeckie w pisaniu projektów do innych jednostek.
- Specjalne centrum stowarzyszeń, klubów i organizacji, w którym wszyscy mogą nieodpłatnie spotykać się, mieć swoje miejsce i organizować zebrania.
- Referenda lokalne, regularne spotkania z mieszkańcami na żywo i przez internet, koniec z burmistrzem zabarykadowanym w urzędzie.
- Współpraca ze wszystkimi samorządowcami, parlamentarzystami, całą Radą Miejską, koniec z kłótniami politycznymi i zamknięciem Burmistrza na inne środowiska niż rodzina, znajomi i koledzy partyjni.
- Koniec z zamykaniem przedszkoli, szkół wiejskich i bibliotek!
- Rozbudowa stadionu miejskiego wraz ze skateparkiem oraz ścianą wspinaczkową.
- Rozbudowa placów zabaw na wsiach i w mieście.
- Rozbudowa zasobu mieszkań komunalnych.
- HotSpoty i aplikacja mobilna informująca o awariach i wydarzeniach.
- Animator odpowiedzialny za organizację wydarzeń na wsiach.
Turystyka i kultura
- Ścisła współpraca z naszym najbardziej znanym lokalnym produktem Browarem Lwówek – organizacja festiwalu browarnictwa.
- Otwarcie pełnoprawnego muzeum w ratuszu lwóweckim.
- Stałe wystawy lokalnych artystów w sieni ratusza lwóweckiego.
- Dokończenie budowy sali widowiskowej przy LOK, która nie została ukończonaod lat 80-tych!
- Tor rowerowy na szkolnej górce oraz punkt widokowy na Panieńskich Skałach.
- Remont wieży ratuszowej i udostępnienie wszystkich wież do zwiedzania jako punktów widokowych. Nowa wieża widokowa na „dwóch dębach”.
- Dołączenie do dolnośląskiego projektu cyklostrad, czyli sieci dróg rowerowych.
- Stworzenie biuletynu turystycznego ze wszystkimi atrakcjami i kontaktami do lokalnych producentów i agroturystyk. Dostępnego również w aplikacji mobilnej.
- Targ produktów regionalnych i targ staroci w dni wolne na lwóweckim targu.
- Zagospodarowanie Szwajcarii Lwóweckiej, Buchholtza, Skały z Medalionem. Budowa kompleksu turystycznego, np. przystani kajakowej na Bobrze.
Czyste powietrze, ekologia i zwierzęta
- Posadzimy 6000 drzew, już 1000 rozdaliśmy jako Stowarzyszenie Po Stronie Mieszkańców. Trzeba odbetonować przestrzeń miejską.
- Skrupulatna wymiana tzw. kopciuchów w 120 mieszkaniach komunalnychi kontynuacja programów wymian pieców w domach i mieszkaniach prywatnych.
- Rowery miejskie, stojaki na rowery w całej Gminie.
- Usprawnienie ruchu w rynku i wyznaczenie dodatkowych 35 miejsc parkingowych w centrum oraz na lwóweckich plantach, abyśmy nie jeździli w koło szukając miejsca.
- Zniesienie opłaty od posiadania psów (jak w innych gminach) oraz wybudowanie wybiegu dla psów, wsparcie grup pomagających bezdomnym zwierzętom.
- Fotowoltaika na obiektach gminnych.
- Wynajęcie powierzchni dla ładowarki samochodów elektrycznych.
- Nowoczesne technologie stosowane w zachodnich miastach jak rośliny pochłaniające zanieczyszczenia na obiektach gminnych.