Ambitny Program Kandydatów do Rady Gminy i na Burmistrza Po Stronie Mieszkańców

0
1094
Materiał: KWW DAWID KOBIAŁKA PO STRONIE MIESZKAŃCÓW

List Pana Dawida Kobiałki kandydata na Burmistrza do mieszkańców Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Prezentujemy również skrócony program wyborczy oraz naszych kandydatów do Rady.

 

 

Szanowni Państwo,

mija 10 lat od kiedy zająłem się polityką samorządową jako Radny oraz 6 lat od kiedy zostałem jednogłośnie wybrany na Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Najważniejsze: DZIĘKUJĘ!

Ilość dobrych słów, które od Was dostajemy jest dla nas ogromną motywacją i dzięki temu wiem, że idziemy w dobrym kierunku i mogę obiecać, że nie stracimy siły na dalsze działania.

Jestem związany z Gminą od wielu pokoleń. Moja rodzina pochodzi z Chmielna i Brunowa. Od zawsze mieszkam we Lwówku Śląskim, na stałe od zakończenia studiów (Matematyka oraz Finanse i rachunkowość). Pozostaję bezpartyjny od początku działalności.

Pracuję zdalnie w zarządzaniu projektami i z racji, że jest to dochodowa branża mogę poświęcać się działalności charytatywnej i pracy społecznej.

Wierzę, że możemy być Gminą, w której powstają nowe zakłady pracy i będzie spójna wizja rozwoju turystyki. Gminą, w której wszyscy czują się dobrze.

Z tego powodu ubiegam się o stanowisko Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Założyłem wraz z najbardziej aktywnymi ludźmi Stowarzyszenie Po Stronie Mieszkańców, którego głównym celem jest wsparcie naszych Mieszkańców w problemach życiowych i urzędowych. Członkowie naszego Stowarzyszenia startują do Rady Miejskiej. Są to ludzie, za których ręczę i wiem, że wszyscy będą tak samo aktywni w Radzie jak pięciu naszych obecnych Radnych.

Możecie Państwo kojarzyć nas z inicjatyw takich jak: rozdawanie drzew, koncertów charytatywnych dla Błażeja z Płakowic, dla Damiana z OSP, zbiórki na marzenie Amelki, koncertów patriotycznych, świątecznych, obchodów 1 Marca i 11 Listopada, zbiórek podpisów pod lokalnymi sprawami czy powstrzymaniu likwidacji stadionu lekkoatletycznego, przekazujemy jako członkowie darowizny na wydarzenia organizowane w naszej okolicy, np. Dzień Dziecka w Zbylutowie i Sobocie, konkursy w Ośrodku w Płakowicach, festyn i festiwal piosenki w Sobocie, grill w Płóczkach itd.

Jestem trenerem w klubie sztuk walki Trenera Wieliczko we Lwówku Śląskim, gdzie prowadzę społecznie zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Całe życie staram się promować aktywność fizyczną, obecnie mam okazję przekazywać zdobytą wiedzę dalej.
Wspieram Strzelców Św. Franciszka, udzielam się na terenie Dolnego Śląska w Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia dzieci z problemami onkologicznymi i co roku organizujemy zbiórki zabawek do szpitali, w co zaangażowaliśmy również szkoły i przedszkola z naszego powiatu.

Jako członek Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego koordynuję sprowadzenie 5000 eksponatów dotyczących naszego regionu do naszego powiatu z muzeum pod Hanowerem.
Objechaliśmy wraz z Radnymi wszystkie OSP i drogi zgłoszone w mieście i na wsiach, żeby zebrać najważniejsze potrzeby gminne. Przekazaliśmy wnioski z tych komisji Pani Burmistrz.

Jako jeden z niewielu mam 100% frekwencji na sesjach Rady i złożyłem najwięcej interpelacji i zapytań ze wszystkich 15 radnych.

Stajemy zawsze PO STRONIE MIESZKANCÓW. Ważne, żebyście Wy 7 kwietnia stanęli za nami.

Jak zawsze zostawiam Wam swój prywatny numer telefonu: 888 468 500

Z poważaniem
Dawid Kobiałka
KWW DAWID KOBIAŁKA PO STRONIE MIESZKAŃCÓW

Przestawiamy skrócony program wyborczy, ponieważ dokładnie wiemy czym będziemy się zajmować w nowej kadencji. Jesteśmy otwarci na komentarze i współpracę przy budowie odmienionej, świeżej Gminy Lwówek Śląski.

Drogi, infrastruktura, komunikacja

  1. Stworzenie wykazu wszystkich dróg gminnych oczekujących na remont lub przebudowę oraz wymagających chodników/oświetlenia i ustalenie kolejności ich wykonania. Każdy musi wiedzieć, jak długo będzie oczekiwał na swoją inwestycję.
  2. Komunikacja ze Lwówka Śl. do każdej z 28 wsi co najmniej raz w tygodniu. Również w okresie ferii i wakacji. Mamy wstępną wycenę.
  3. Infolinia telefoniczna szybkiego reagowania w przypadku nieodśnieżonych dróg oraz zalegających odpadów.
  4. Wodociągi, kanalizacja i gazyfikacja w całej Gminie przy wsparciu środków zewn.
  5. Rozbudowa i poprawa jakości monitoringu miejskiego.
  6. Remont cmentarza komunalnego i zabytkowych grobowców.

Przedsiębiorcy, finanse, gospodarka, praca

  1. Lista dostępnych gruntów pod inwestycje i specjalny dział „Dla Przedsiębiorców” na BIP-ie z udogodnieniami oferowanymi przedsiębiorcom, opracowane w 6 językach. Przygotujmy strategię rozwoju przedsiębiorczości i stwórzmy nowe miejsca pracy!
  2. Uzbrojenie jak największej ilości działek pod inwestycje.
  3. Bezpośredni kontakt telefoniczny do jednego urzędnika (tzw. asystenta), który załatwia w imieniu przedsiębiorcy sprawę i wraca z konkretnym rozwiązaniem.
  4. Idźmy drogą gmin, w których jest najwięcej zarejestrowanych firm transportowych – obniżmy opłaty za środki transportowe!
  5. Zatrzymanie podwyżek podatku od nieruchomości – dzięki naszej poprawce podatek już jest niższy niż był proponowany przez Panią Burmistrz.
  6. Ograniczenie długu poprzedników, który doszedł do rekordowego poziomu, płacimy obecnie ponad pół miliona złotych odsetek w ciągu roku.
  7. Koniec z marnotrawieniem pieniędzy na firmy, które piszą przemówienia burmistrzom.
  8. Szkolenia i spotkania z przedsiębiorcami dotyczące zakładania i rozwoju firm.
  9. Baza firm lokalnych na stronie gminy, np. motoryzacja, gastronomia, usługi budowlane, kosmetyczne, rachunkowość, żeby promować lokalnych przedsiębiorców.

Rozwój sportu, edukacji, aktywności mieszkańców, Senior+

  1. Przywrócenie kompleksu do uprawiania sportów wodnych na Żwirowni (Bahama) – pozwólmy przedsiębiorcom prowadzić działalność i organizować wydarzenia muzyczne.
  2. Zwiększenie środków przeznaczanych w budżecie na rodzime kluby sportowe, koła gospodyń wiejskich, OSP i stowarzyszenia.
  3. Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dom Aktywnego Seniora obiecywany przez poprzednią władzę 5 lat temu, regularne wycieczki i wyjazdy do kina oraz teatru.
  4. Gminna Karta Seniora zapewniająca zniżki w sklepach i bilety na imprezy kulturalne.
  5. Udostępnienie hali przy Szkole Podstawowej nr 1 jako darmowej dla wszystkich lokalnych klubów miejskich i wiejskich.
  6. Ratusz i sprzęt muzyczny Lwóweckiego Ośrodka Kultury bezpłatny dla wszystkich wydarzeń niekomercyjnych.
  7. Osobny pracownik w urzędzie wspierający organizacje i rady sołeckie w pisaniu projektów do innych jednostek.
  8. Specjalne centrum stowarzyszeń, klubów i organizacji, w którym wszyscy mogą nieodpłatnie spotykać się, mieć swoje miejsce i organizować zebrania.
  9. Referenda lokalne, regularne spotkania z mieszkańcami na żywo i przez internet, koniec z burmistrzem zabarykadowanym w urzędzie.
  10. Współpraca ze wszystkimi samorządowcami, parlamentarzystami, całą Radą Miejską, koniec z kłótniami politycznymi i zamknięciem Burmistrza na inne środowiska niż rodzina, znajomi i koledzy partyjni.
  11. Koniec z zamykaniem przedszkoli, szkół wiejskich i bibliotek!
  12. Rozbudowa stadionu miejskiego wraz ze skateparkiem oraz ścianą wspinaczkową.
  13. Rozbudowa placów zabaw na wsiach i w mieście.
  14. Rozbudowa zasobu mieszkań komunalnych.
  15. HotSpoty i aplikacja mobilna informująca o awariach i wydarzeniach.
  16. Animator odpowiedzialny za organizację wydarzeń na wsiach.

Turystyka i kultura

  1. Ścisła współpraca z naszym najbardziej znanym lokalnym produktem Browarem Lwówek – organizacja festiwalu browarnictwa.
  2. Otwarcie pełnoprawnego muzeum w ratuszu lwóweckim.
  3. Stałe wystawy lokalnych artystów w sieni ratusza lwóweckiego.
  4. Dokończenie budowy sali widowiskowej przy LOK, która nie została ukończonaod lat 80-tych!
  5. Tor rowerowy na szkolnej górce oraz punkt widokowy na Panieńskich Skałach.
  6. Remont wieży ratuszowej i udostępnienie wszystkich wież do zwiedzania jako punktów widokowych. Nowa wieża widokowa na „dwóch dębach”.
  7. Dołączenie do dolnośląskiego projektu cyklostrad, czyli sieci dróg rowerowych.
  8. Stworzenie biuletynu turystycznego ze wszystkimi atrakcjami i kontaktami do lokalnych producentów i agroturystyk. Dostępnego również w aplikacji mobilnej.
  9. Targ produktów regionalnych i targ staroci w dni wolne na lwóweckim targu.
  10. Zagospodarowanie Szwajcarii Lwóweckiej, Buchholtza, Skały z Medalionem. Budowa kompleksu turystycznego, np. przystani kajakowej na Bobrze.

Czyste powietrze, ekologia i zwierzęta

  1. Posadzimy 6000 drzew, już 1000 rozdaliśmy jako Stowarzyszenie Po Stronie Mieszkańców. Trzeba odbetonować przestrzeń miejską.
  2. Skrupulatna wymiana tzw. kopciuchów w 120 mieszkaniach komunalnychi kontynuacja programów wymian pieców w domach i mieszkaniach prywatnych.
  3. Rowery miejskie, stojaki na rowery w całej Gminie.
  4. Usprawnienie ruchu w rynku i wyznaczenie dodatkowych 35 miejsc parkingowych w centrum oraz na lwóweckich plantach, abyśmy nie jeździli w koło szukając miejsca.
  5. Zniesienie opłaty od posiadania psów (jak w innych gminach) oraz wybudowanie wybiegu dla psów, wsparcie grup pomagających bezdomnym zwierzętom.
  6. Fotowoltaika na obiektach gminnych.
  7. Wynajęcie powierzchni dla ładowarki samochodów elektrycznych.
  8. Nowoczesne technologie stosowane w zachodnich miastach jak rośliny pochłaniające zanieczyszczenia na obiektach gminnych.

-/Materiał: KWW Dawid Kobiałka Po Stronie Mieszkańców/-