374 obywatelskich zgłoszeń

1
754

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które służy społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W minionym roku mieszkańcy powiatu lwóweckiego zaznaczyli 374 punkty, które uważają za zagrożone.

 

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać, które miejsca według nich są zagrożone. Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu można wskazać policjantom, gdzie np. nocują bezdomni, w którym miejscu są źle zaparkowane pojazdy, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości itp.

W 2023 roku w powiecie lwóweckim naniesionych na mapie zostało 374 takich miejsc. Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (206 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (36 zgłoszeń), spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (36 zgłoszeń), czy grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją (26 zgłoszeń). Po sprawdzeniu przez policjantów, 151 zgłoszeń zostało potwierdzonych, z czego 125 wyeliminowanych, bądź przekazanych do realizacji do innych odpowiedzialnych służb.

W przypadku zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury i niewłaściwego oznakowania dróg, policjanci kierują wnioski do zarządcy dróg z informacją o uzupełnienie oznakowania albo dokonania stosownych zmian.

Każde zgłoszenie jest dla policjantów cenne i wnikliwie sprawdzane. Dzięki informacjom przekazywanym za pomocą KMZB od mieszkańców powiatu lwóweckiego, policjanci mogą w jeszcze większym stopniu poprawić bezpieczeństwo w powiecie.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112.

KMZB jest mobilnym narzędziem, które ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

1 KOMENTARZ

  1. Witam! Moje zapytanie dotyczące zgłaszania przez mieszkańców grupowania się nieletnich zagrożonych przestępczością Czy ktoś wogóle zajmuje się młodzieżą w powiecie lwóweckim.Czy są dla nich odpowiednie miejsca gdzie mogliby realizować się?Niech Ci co donoszą napiszą co ostatnio zrobili dla młodzieży,ale dla wszystkich , nie tylko dla wybranej grupy? Szkoły obejmują działaniem wychowawczym tylko nielicznych , a reszta ?

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj