Twoja szkoła, Twój wybór, Twoja przyszłość. I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bolesławcu – to hasło, za którym kryje się potencjał i doświadczenie zbudowane przez wiele pokoleń nauczycieli i absolwentów, to magia miejsca, w którym każdy znajdzie dla siebie przestrzeń do rozwoju, to atmosfera szacunku do przeszłości i energii i potencjału obecnych roczników.
Szkoła, której misją jest dbałość o najwyższy poziom edukacji oraz troska o indywidualny rozwój każdej licealistki i licealisty – stawia sobie duże wymagania i ciągle podnosi poprzeczkę.
„Srebrna Tarcza” w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2021 r., zdawalność matury na poziomie 100%, organizacja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, sukcesy sportowe i w naukowym ruchu olimpijskim, edukacyjne projekty międzynarodowe (Erasmus +) i krajowe, wymiana rodzinna z Niemcami i Włochami – świadczą o poziomie edukacji, różnorodności i atrakcyjności szkoły. Wiele w niej miejsca na działania artystyczne i wolontariackie. „Koncert Walentynkowy”, „Dzień Języków Obcych”, Festiwal Języka Angielskiego – to imprezy, które przekroczyły mury szkoły i stały się wizytówką utalentowanej i pełnej pasji młodzieży i nauczycieli.
no images were found
Wiedza i nauka, rozwój umiejętności i kompetencji – to jedne z najważniejszych zadań w I Liceum Ogólnokształcącym. Tu swoje miejsce znajdzie każdy: humanista, matematyk, biolog, artysta, społecznik i lingwista, bo tylko tu można poznać jeszcze takie języki jak włoski, hiszpański czy rosyjski.
I Liceum to nie tylko okazały, ponad stuletni budynek z imponującą halą sportową. To przede wszystkim przestrzeń do samorozwoju młodych ludzi, inspirujący i wspierający nauczyciele, to pole do działań w wielu obszarach. Właśnie dlatego I Liceum należy do ogólnopolskiej sieci Towarzystwa Szkół Twórczych. A to zobowiązuje…!
O historii, sukcesach, życiu codziennym, ważnych wydarzeniach można przeczytać na stronie szkoły: lo.boleslawiec.pl
Zachęcamy i zapraszamy. I Liceum może stać się także Twoją Szkołą!
Pełna oferta bolesławieckich szkół średnich dostępna jest pod linkiem: “