Blisko 8 tysięcy adresów na terenie powiatów lwóweckiego, lubańskiego i złotoryjskiego ma uzyskać dostęp do internetu światłowodowego. Publikujemy listę z adresami.
Dostęp do światłowodu ma uzyskać 725 punktów adresowych na terenie gminy Gryfów Śląski, 960 punktów na terenie gminy Lubomierz, 1060 na terenie gminy Lwówek Śląski, 1180 na terenie gminy Mirsk, 294 na terenie gminy Świerzawa, 425 na terenie gminy Wleń, 879 punktów adresowych z terenu gminy Pielgrzymka, 957 adresów z gminy Zagrodno, 1111 z gminy Złotoryja, 181 adresów z miasta Świeradów- Zdrój oraz 99 z gminy Wojcieszów.
Realizując założenia Europejskiej Agendy Cyfrowej, Polska przyjęła Narodowy Plan Szerokopasmowy, którego celem jest m.in. zapewnienie ultraszybkiego dostępu do internetu wszystkim gospodarstwom domowym w kraju.
Jednym z instrumentów w realizacji tego celu jest wsparcie finansowe na rozwój infrastruktury szerokopasmowej na obszarach “białych plam” udzielane przedsiębiorcom telekomunikacyjnym, w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy (FERC).
W wyniku rozstrzygnięć konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową w projekcie LUBAŃSKIM, LWÓWECKIM i ZŁOTORYJSKIM.
Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych.
Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy.
Na etapie budowy mieszkańcy nie ponoszą, żadnych opłat związanych z inwestycją.
Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin zakończenia ostatniego etapu to 31.01.2027 r.
Poniżej każdy może sprawdzić, czy jego dom, mieszkanie będzie podłączone do światłowodu.
Szkoda że lista jest nie dokładana. Po sprawdzeniu że na liście brakuje adresu, dodatkowo sprawdzeniu na innej stronie gdzie są adresy do podłączenia, zadzwoniłam na linie Orange i okazało się że mój adres jest również do podłączenia, ale oni nie wiedzą dlaczego nie uwzględniono go w tym konkretnym spisie, gdzie na stronie była informacja o planowanym podłączeniu.
Tak że jeśli kogoś brakuje to polecam dzwonić bezpośrednio na linie orange, gdyż w gminie nikt nie pomoże w udzieleniu informacji.
Witam. A na jakiej innej stronie Pani sprawdzała ?
Skoro nie ma mojego adresu to jest opcja by go dodać do kogo Się udać w tym temacie ?
Dla Ciebie internety nie będzie wcale
Tobie jest zakaz dawania internetu ;D
w kamieniu światłowód wkopany, a po drugiej stronie rzeki, w mroczkowicach – nadal miedziane połączenia i “cieszcie się, że macie”
Jak zwykle to samo, a termin szokująco krotki. Obietnce plany. Przerabialiśmy już zgłoszenia formulaże, wnioski listy, zapisy itp. itd. Jak do tej poty przerobiliśmy wszystko, a światłowodu i tak nie ma i nie będzie, bo to są to puste obietnice. Jak nie pandemia to inflacia, jak nie ci to tamci. Lista punktow jest imponująca, a wręcz nierealna. Nagle zjedzie się stado koparek i setki technikow i cyk zrobione.Wiele miejscowości z tej listy nie ma nawet dostępu do linii telefonicznych,i boryka się z brakiem zasięgu GSM. A tu światłowód po wisi będzie. Komu się to opłaci ciągnąć linię kilka lub kilkaqnaście kilometrów do paru domków, Jak z podłączeniem ilinii z sasiedniej bramy jest problem?
Na tym polega walka z wykluczeniem cyfrowym, to się nikomu nie opłaci bo to się nie ma opłacać, dlatego inwestycje finansuje UE. Dziwne że tutaj nikt nie psioczy na unię, choć wielu marzy się tutaj rosja i zamiast światłowodu woleliby wykopaną za stodołą sławojkę
Nie UE to finansuje, a podatnicy. UE tylko dysponuje pieniędzmi podatników.