Praca zdalna często wymaga uczestniczenia w konferencjach lub spotkaniach online, dlatego wybór odpowiednich słuchawek może ją bardzo ułatwić i poprawić jej komfort. Czasami są one potrzebne po to, aby skupić się na wykonywanych zadaniach bez konieczności rozpraszania się przez hałasy dobiegające z domu. Jak wybrać takie urządzenia?
Słuchawki z mikrofonem
Wiele słuchawek ma obecnie wbudowane mikrofony, dzięki czemu wszelkie rozmowy telefoniczne lub udział w wideokonferencjach staje się przyjemnym doświadczeniem, a głos użytkownika dociera do odbiorcy z krystaliczną czystością. Urządzenia takie sprawdzają się zarówno w zestawie z laptopem, jak i komputerem stacjonarnym, ponieważ zapewniają dużo wyższą jakość dźwięku niż te wbudowane w notebook. Osoby, które pracują na stanowiskach, na których rozmowy są ważnym elementem ich obowiązków, powinny koniecznie zaopatrzyć się w takie słuchawki, aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort pracy.
Szeroki wybór słuchawek z mikrofonem znajdziemy na:
https://www.komputronik.pl/search-filter/8077/sluchawki-z-mikrofonem
Redukcja hałasu
Praca z domu wiąże się z rozproszeniem różnymi hałasami. Mogą to być małe dzieci, które biegają i krzyczą lub uruchamiana przez współlokatora pralka, lub zmywarka, a także głośni sąsiedzi czy remonty w pobliskim mieszkaniu. Bez odpowiedniego sprzętu technicznego praca w ciszy i spokoju w domu może nie być taka prosta. Redukcja hałasu oszczędza nerwy, ponieważ kiedy zrobi się głośno, można nałożyć słuchawki na uszy i puścić swoją ulubioną muzykę lub jeżeli ona również nie sprzyja koncentracji, to jedynie trzymać słuchawki na uszach. Modele wyposażone w redukcję szumów są w stanie aktywnie wytłumić głośne dźwięki z otoczenia i zaoszczędzić wiele godzin pracy, która dzięki nim przebiega w pełnym skupieniu. Większość z nich działa również bez muzyki, dzięki czemu można czytać lub pracować w ciszy i spokoju. W razie potrzeby można wyłączyć w nich redukcję szumów, aby na przykład nie przegapić ważnych komunikatów lub rozmowy wideo.
Słuchawki dla graczy
Słuchawki dla graczy to w większości modele nauszne, ponieważ zapewniają one lepszą głośność, głębię dźwięku i pozwalają oderwać się od rzeczywistości i skupić wyłącznie na grze. Ten typ urządzenia w domowym home office wykorzystują zwłaszcza osoby, których praca zawodowa związana jest z szeroko pojętym IT. Jest to idealne rozwiązanie na stanowisku testera gier lub programisty. Mimo swojej nazwy są one bardzo wielozadaniowe i można z nich korzystać również podczas oglądania filmów, słuchania muzyki, a także udziału w wideokonferencjach. Modele bezprzewodowe są bardzo wygodne i nie krępują ruchów, jednak mogą powodować opóźnienia przesyłu sygnałów. Ich ograniczeniami jest również czas pracy i zasięg.
Szeroką ofertę słuchawek dla graczy oferuje sklep Komputronik:
https://www.komputronik.pl/search-filter/8077/sluchawki-dla-graczy
Słuchawki nauszne czy douszne? Jakie wybrać do home office?
Słuchawki douszne wkładane są do ucha. Cechują się niewielkimi rozmiarami, lekkością i dyskrecją. Jednak ich częste, wielogodzinne stosowanie, zwłaszcza jeżeli odtwarzane są w nich głośne dźwięki, może doprowadzić do wystąpienia problemów ze słuchem. Nie izolują one użytkownika tak dobrze jak słuchawki nauszne, w związku z czym niektóre dźwięki z otoczenia mogą być w nich nadal słyszalne.
Z kolei słuchawki nauszne zakładane są na uszy i ze względu na typ głośników dzielą się na otwarte, zamknięte i półotwarte. Z kolei ze względu na łączność możemy wyróżnić modele bezprzewodowe i przewodowe. Zamknięte powodują, że dźwięki w nich odtwarzane są słabo słyszalne na zewnątrz. Z kolei otwarte oferują lepszą jakość dźwięku, ale nie nadają się do korzystania z nich w hałaśliwych miejscach — dźwięk z nich może wydostać się na zewnątrz, ale i wchodzi „do wewnątrz”.
Słuchawki nauszne półotwarte łączą dwa wcześniej wymienione modele. Zwykłe nauszne słuchawki, obejmują całe ucho i często oferują całkiem dobrą izolację akustyczną, a można je kupić w niewygórowanych cenach. Osoby, które noszą okulary, powinny przymierzyć różne modele, aby sprawdzić, czy nauszniki nie wywierają nacisku na skronie, a tym samym nie powodują bólu głowy.
Więcej o wyborze słuchawek na:
https://www.komputronik.pl/informacje/jakie-sluchawki/