Przekroczone stany alarmowe na rzekach w regionie!

4
4603
przekroczone stany alarmowe

Strażacy tylko w dniu dzisiejszym interweniowali już 11 krotnie. Po raz kolejny zwiększono zrzut wody ze zbiornika w Pilchowicach. Coraz bardziej dramatyczna jest sytuacja na rzekach w regionie.

 

 

Nieustające opady deszczu oraz wysoka temperatura powodująca topnienie śniegu w górach sprawiają, że sytuacja w regionie robi się coraz bardziej dramatyczna.

W świąteczną niedzielę, 24 grudnia wielu strażaków zamiast świętować wraz z rodzinami zmagało się ze skutkami lokalnych podtopień, tak jak to miało miejsce w Kotliskach, gdzie interweniowali druhowie z OSP Kotliska, co na poniższych zdjęciach uwiecznił Pan Grzegorz.

W świąteczny poniedziałek, 25 grudnia 2023 roku strażacy z terenu powiatu lwóweckiego interweniowali już 11 krotnie. Najwięcej interwencji odnotowano jak na razie w Mirsku – tak w mieście, jak i w sołectwach gminy. Incydenty te, związane są w znaczniej mierze z wysokim poziomem wód gruntowych, zalewanymi podwórkami, piwnicami, …

 

 

Niestety, coraz bardziej dramatyczna robi się sytuacja na rzekach. Na wodowskazach w regionie przekroczone zostały stany alarmowe.

Według danych IMGW z godziny 17:50 w Mirsku o 7 centymetrów został przekroczony stan alarmowy na Czarnym Potoku, a o centymetr z tendencją rosnącą stan alarmowy na rzece Kwisa. Natomiast na wodowskazie w Gryfowie Śląskim stan alarmowy przekroczony o 25 cm. O 12 centymetrów przekroczenie stanu alarmowego odnotowano na rzece Kamienica w Barcinku, a o 27 centymetrów z wyraźną tendencją rosnącą na rzece Bóbr w Pilchowicach.

„W związku z aktualną sytuacją hydrologiczną od godz. 18:00 dnia 25.12.2023r. planowane jest zwiększenie zrzutu wody do około 100 m3/s.” – poinformowało dziś wieczorem Centrum Zarządzania Kryzysowego Powiatu Lwóweckiego.

stan wody w rzekach w poniedziałkowy wieczór

działania OSP Kotliska w dniu 24.12.2023 r

4 KOMENTARZE

  1. Na szczęście wg danych telemetrycznych IMGW poziom wody na Czarnym Potoku i na Kwisie w Mirsku się obniża. Powinien też się obniżyć poziom wody na Kwisie w Gryfowie Śląskim.
    Jeżeli nie będzie opadów atmosferycznych noc powinna być spokojna.

  2. Jak wcześniej informowałem zacznijcie świętować niż próbować udawać specjalistów internetowych.Jak.ktos wcześniej powiedział,że fachowcy z PiSu się nie odnaleźli, a czy dzisiaj kolejna władza dała radę, chyba nie, wszystko tak łatwo oceniać z łóżka anonimowego czlowieka

  3. Czy władza w końcu pomyśli o podwyższenie bezpieczeństwa przeciewpowodziowego ? Bo powodzie, podtopienia, gwałtowne ulewy były, są i będą , a chronią nas ciągle urządzenia poniemieckie.
    To zdecydowanie za mało .

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj