Plama oleju na drodze. Interweniowali strażacy

0
1100

Wycieki substancji ropopochodnych na jezdnię stanową niezwykle poważne zagrożenie dla kierowców, dlatego tak ważne jest, żeby ewentualne powstałe wycieki, plamy oleju usuwać jak najszybciej.

 

Tak też zrobił jeden z kierowców jadących z sobotnie przedpołudnie drogą przez Pławną Górną. Kiedy zobaczył mieniącą się kolorami tęczy jezdnię zadzwonił na numer alarmowy 112.

Zgłoszenie do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Lwówku Śląskim z Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło tuż po godzinie 9 rano. Z tego wynikało, iż o Zamku Śląskich Legend w kierunku Lubomierza głównie na zakrętach przez całą miejscowość rozlana jest substancja ropopochodna.

Odpowiedzialny za to jest zarządca drogi, ale niezwykle ważną role w zabezpieczeniu miejsca i przywróceniu nawierzchni do poprawnego stanu mają także strażacy.

Tak też było i w tym przypadku. Na miejsce natychmiast zadysponowano druhów z OSP KSRG Lubomierz oraz OSP Milęcice, którzy przez ponad godzinę pracowali, by usunąć miejscowe zagrożenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here