Oferował wynajem apartamentu w Kołobrzegu. Oszukał co najmniej 107 osób

0
1125
zdjęcie poglądowe

Jeleniogórscy zakończyli postępowanie i skierowali do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o serię oszustw na szkodę osób z całej Polski. Mężczyzna za pośrednictwem Internetu oferował wynajem apartamentu w Kołobrzegu, którego nie posiadał. W ten sposób oszukał co najmniej 107 osób na łączną kwotę około 200 tysięcy złotych. Teraz za oszustwa grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zakończyli postępowanie i skierowali akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu jeleniogórzaninowi podejrzanemu o serię oszustw.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w okresie od marca do czerwca 2019 roku za pośrednictwem Internetu oferował wynajem apartamentu w Kołobrzegu. Od osób zainteresowanych pobierał pieniądze na konto bankowe, jednak ze swojej oferty się nie wywiązał, gdyż apartamentu nie posiadał. W ten sposób oszukał co najmniej 107 osób z całej Polski na łączną kwotę około 200 tysięcy zł.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja radzi turystom, aby nie zostawiali załatwiania spraw związanych z rezerwacją noclegu na ostatnią chwilę, zalecamy, aby dokładnie sprawdzić ofertę, zachować szczególną ostrożność przy rezerwacji tych w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, uważać na super okazje cenowe. Najlepiej porównać cenę wynajmu z tymi w podobnym standardzie i lokalizacji. Postarajmy zebrać jak najwięcej informacji na temat obiektu, w którym chcemy zrobić rezerwację, nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu, gdyż mogą być sfałszowane. Uważajmy, jeżeli na stronie obiektu podano bardzo mało informacji, im ogłoszenie bardziej anonimowe, tym bardziej podejrzane, sprawdźmy czy podany adres faktycznie istnieje. Obiekty działające legalnie powinny być zarejestrowane w Urzędzie Miasta lub Gminy czy w bazie danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Zalecamy, aby zaliczkę wpłacać na konto bankowe, a każda inna forma propozycja wpłaty pieniędzy powinna wzbudzić nasze podejrzenia. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę i zachowajmy całą dokumentację związaną z transakcją, jak również całą korespondencję związaną z rezerwacją.

-/podinspektor Edyta Bagrowska, KPP Jel. Góra/-

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj