Nastolatek próbował popełnić samobójstwo

6
4730
pogotowie szpital ambulans
zdjęcie poglądowe

Po próbie samobójczej nastolatek uciekł z domu. Mundurowi roztrzęsionego chłopaka odnaleźli na cmentarzu. Trafił pod opiekę specjalistów.

 

 

Młodzież, zwłaszcza w czasie dorastania, może borykać się z różnymi problemami, nie zawsze potrafiąc wprost o tym powiedzieć. Pamiętajmy, aby w codziennym natłoku obowiązków znaleźć czas na to, by porozmawiać ze swoimi dziećmi, spróbować je zrozumieć i doradzić. Często problemy nieistotne z perspektywy osoby dorosłej są dla dorastającego człowieka niezwykle poważne. Jeśli będziemy mieć podejrzenie, że życie albo zdrowie osoby, która oddaliła się z domu może być zagrożone, dzwońmy pod numer alarmowy 112 i przekażmy służbom jak najwięcej informacji, by pomoc mogła przyjść na czas.

Dramat rozegrał się w poniedziałkowy wieczór. To wówczas do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zadzwoniła kobieta, która opowiedziała o tym, że jej nastoletni syn uciekł z domu, po tym jak próbował targnąć się na swoje życie.

– Z uwagi na to, że jego życie oraz zdrowie mogą być zagrożone do działań poszukiwawczych natychmiast skierowani zostali wszyscy policjanci będący w służbie, a także ogłoszono alarm dla Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Lwówka Śląskiego. – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji.

Na szczęście po niespełna godzinie mundurowym udało się odnaleźć nastolatka, który ukrył się na cmentarzu.

– Stan emocjonalny, w jakim się znajdował wskazywał na to, że może być w kryzysie psychicznym. Policjanci potwierdzili, że to osoba, której szukali i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Nastolatek trafił pod opiekę lekarzy. – dodaje policjantka.

Pamiętajmy też, że funkcjonują bezpłatne telefony pomocowe dla osób w kryzysie emocjonalnym, takie jak m.in. kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, 116 123, czynny 7 dni w tygodniu od godz. 14:00 do 22:00 i anonimowy bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, 116 111, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

6 KOMENTARZE

  1. Trzymaj się, dasz radę, inni dali ty też dasz. Nawet pewnie nie wiesz, ale są ludzie którym na tobie zależy…czasem tego nie widać, ale na pewno są. Samo to że jesteś tutaj, to też coś oznacza.

    • Czasem rodzice mogą sobie nie radzić, to się zdaża, ale przecież ten młody człowiek chodził do szkoły. Gdzie są ci pedagodzy…takim osobom trzeba pomóc a nie tylko w konkursach brać udział. Ba, wypadało by to zrobić na tyle dyskretnie i na poziomie, żeby nikt nie czuł się źle.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj