Nadanie sztandaru Zakładowi Karnemu w Zarębie

5
604
fot.: Ministerstwo Sprawiedliwości

Nadanie sztandaru jest jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach każdej jednostki penitencjarnej. To wyróżnienie i uhonorowanie także ciężkiej pracy funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej, którzy na co dzień służą i pracują w jednostce penitencjarnej w Zarębie. Uroczystość nadania sztandaru Zakładowi Karnemu w Zarębie odbyła się 20 czerwca br.

 

 

Akt nadania sztandaru poprzedziła msza święta w Kościele pw. Trójcy Świętej w Lubaniu, odprawiona przez biskupa pomocniczego Diecezji Legnickiej Ks. Piotra Wawrzynka. Po nabożeństwie na Placu Feliksa Netza w Lubaniu wiceminister Katarzyna Frydrych przekazała sztandar na ręce dyrektora Zakładu Karnego w Zarębie mjr. Mateusza Jaraczewskiego.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę przekazać sztandar Zakładowi Karnemu w Zarębie. Sztandar jest znakiem zaszczytnej służby Rzeczypospolitej Polskiej. To wydarzenie to okazja, by przekazać podziękowania i wyrazy uznania za trud i poświęcenie funkcjonariuszy, ale i wkład, jaki wnieśli w modernizację Służby Więziennej. Życzę Państwu sił i wytrwałości w pełnieniu tak ważnej i potrzebnej społeczeństwu służby – stwierdziła wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych.

 

 

W uroczystości udział wzięli m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy jednostek penitencjarnych.

Zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej płk Krzysztof Stefanowski gratulował Zakładowi Karnemu w Zarębie. Zaznaczył, że nadanie sztandaru jest dowodem uznania i poszanowania dla funkcjonariuszy oraz pracowników.

– Sztandar jest symbolem wierności ideałom. Na niego przysięgamy, przed nim pochylamy głowy, jemu oddajemy honory. Sztandar to także zobowiązanie. Musicie strzec nie tylko sztandaru jako najcenniejszego z przedmiotów. Musicie strzec także idei, które uosabia. Nie zapomnijcie, że służycie ojczyźnie i społeczeństwu – powiedział.

 

 

Aby upamiętnić ten szczególny dzień, dokonano wpisów do księgi pamiątkowej i wbito symboliczny gwóźdź na drzewcu sztandaru.

Sztandar będzie wykorzystywany do reprezentowania jednostki podczas ważnych uroczystości, z okazji obchodów świąt państwowych i religijnych oraz podczas wręczania odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie służbowe.

-/Ministerstwo Sprawiedliwości/red/-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj