Markety Dino zalewają powiat lwówecki. Powstanie kolejny!

17
6979

Obecnie w powiecie funkcjonuje 5 sklepów tej sieci. W budowie jest jeden. O planach budowy dwóch kolejnych pisaliśmy w ostatnich dniach, a dziś dowiadujemy się następnym.

 

W 2021 r. „DINO POLSKA” otworzyła 343 nowe sklepy wobec 255 marketów rok wcześniej. Na koniec 2021 r. sieć liczyła 1.815 sklepów. Rok 2022 to kolejne inwestycje również w naszym regionie.

Sieć niewielkich marketów podbija nasz powiat. Jej sklepy możemy znaleźć już w Mirsku, Wleniu, Lubomierzu, Gryfowie Śląskim i od niedawna przy drodze wojewódzkiej 297 w Brunowie koło Lwówka Śląskiego. Końca dobiega budowa marketu przy drodze wojewódzkiej 297 w Pławnej Dolnej. Wkrótce ma ruszyć także budowa dwóch sklepów koło Lwówka Śląskiego. Sieć wystąpiła o pozwolenia na budowę sklepów przy drodze wojewódzkiej 364 w Płóczkach Dolnych oraz przy drodze powiatowej w Rakowicach Wielkich. To jednak nie koniec.

Jak ustaliła redakcja Lwówecki.info na początku lutego do Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę kolejnego obiektu handlowego. Inwestor – Dino Polska – chce wybudować obiekt handlowo- usługowy wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą o kubaturze 3.070 m3.

Budynek ma stanąć na działce przy drodze wojewódzkiej 358 w Orłowicach, właściwie przy samym wjeździe do Świeradowa- Zdroju.

Dino Lwówek Śląski

Sieć, jak widać postawiła na budowę marketów nie w centrach miast, a na ich obrzeżach. Przykładem może być Lwówek Śląski. Tu w centrum jest siedem różnych sieciówek, a Dino swoje sklepy postawiło w Brunowie i wkrótce postawi w Płóczkach Dolnych, tuż za granicami miasta Lwówek Śląski oraz Rakowicach Wielkich.

Kolejne Dino w Lwówku Śląskim?

Tajemnicą poliszynela są przymiarki do budowy marketu przy wyjeździe z Lwówka Śląskiego w kierunku Złotoryi. Sklep miałby powstać w pobliżu skrzyżowania z drogą w kierunku Soboty. Ale ta inwestycja jest na razie na etapie poczty pantoflowej.

17 KOMENTARZE

  1. No to Dino w Orłowicach to raczej budowane jest pod mieszkańców Świeradowa a raczej niby turysty niemca bo kto tam z gminy Mirsk pojedzie oprócz mieszkanców Orłowic. Sprytne zagranie spółki ile by musieli zapłacić za grunt w Swieradowie a ile w Orłowicach. Ale burmistrz i tak ogłosi zwycięstwo i powie patrzcie jak gmina się rozwija hahaha.

  2. Do Kiok człecze jakie podatki do Mirska tylko za grunt to są grosze bo podatki od obrotu czyli duże kwoty udą do miejscowości gdzie zarejestrowana jest siedziba spółki Dino i zapewniam Cię nie jest to szary padół Mirsk. A odnisnie niemca to zobacz ilu ich robi zakupy w Biedrze w Swieradowie doszło do tego że bardzo dużo mieszkańców Swieradowa jeździ na zakupy do Mirska bo tam wiecznie tłok. A oni to nie Niemcy z zachodu tylko wschodu straszne szuje wolą kupić grzańca w sklepie niż zamówić w hotelowej restauracji i całe torby do hotelu noszą a wiem o tym bo pracowałam kilka lat w hotelu ale na szczęście przejrzałam na oczy i zajęła się swoim biznesem i nie robię dla nich i hotelarzy co tylko narzekają że mają mało forsy.

  3. Dino Polski Martet niech powstają i Miliony my jesteśmy Polakami kupujcie w Polskim Sklepie Dino Pieniądze zostają w Kraju wszystko się Kręci a nie wypływają pieniądze do obcych i potem jest jak jest .

  4. No tak , może to Polski sklep ,, tak..tak pieniądze zostają w Polsce/ nie do końca/ ale nic poza tym. Dino posiada kilka naście spółek ,co produkują wątpliwej jakości artykuły .Poza dobrą jakością mięs surowych/wędliny też takie sobie/ten sklep nic szczególnego nie oferuje. Sklep mały i jadąc na zakupy nie za wiele kupimy. Nie ma za wiele do wyboru , trzeba kupić to co jest/trochę jak za komuny/.Regał z piwami jest wielkości 1/3 sklepu ,przecież nie jesteśmy w Monachium. Czy na takim wygwizdołku mamy tylu koneserów chmielu?. Tak, nie ma sklepu taniego ale wybór producentów jest istotą do zadowolenia klienta. Niestety Dino tego nie ma. A tłumaczenie że to Polski sklep jest słabiutkie jak zaopatrzenie w w.w sklepie. Czy zyski pójdą do innego kraju czy zostaną w Polsce nie zmienia faktu że ani jeden ani drugi nie da nam złamanego centa. A obsługa , logistyka i sprzedawcy, dostawcy pozostają w Polsce i muszą ciężko harować na chleb.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj