Lwóweccy policjanci prowadzą intensywne działania. Też możesz pomóc

2
1042

Mamy jesień, a za kilkadziesiąt dni zimę. Temperatura powietrza nocą jest coraz niższa, dlatego lwóweccy policjanci sprawdzają jak w takich warunkach radzą sobie osoby bezdomne. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy zauważymy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 

Jak co roku, w chwili, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, policjanci zwracają się z apelem o to, abyśmy nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby bezdomne, starsze i nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, to jednak za chwilę jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz, będąc pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, wywrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu podczas silnych mrozów. Pamiętajmy, ze wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło. Zwracamy się z apelem, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. I Ty możesz pomóc! Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112 lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Osoby bezdomne, mające trudną sytuację materialną w tym okresie mogą zwrócić się o pomoc do Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej. Na terenie Powiatu Lwóweckiego są to:

  • Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lwówku Śląskim Aleja Wojska Polskiego 27, 59-600 Lwówek Śląski, tel. 75 645 32 32
  • Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Wleniu, ul. Tadeusza Kościuszki 26, 59-610 Wleń, tel. 75 713 65 83
  • Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubomierzu, Plac Wolności 1, 59-623 Lubomierz, tel. 75 783 31 39
  • Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mirsku, Plac Wolności 40, 59-630 Mirsk, tel. 75 64 13 160
  • Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfowie Śląskim, Ubocze 300, 59-620 Gryfów Śląski, tel. 75 78 13 782

-/młodszy aspirant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

2 KOMENTARZE

  1. Z tymi zarobkami ,w Polsce mnie nie stać na własne mieszkanie. Niech śie takim ludziom pomaga a nie tym co z wyboru wybrali żebraczy tryb życia. Nie popieram patologicznego dzialania instytutu Policji.

  2. Osobiscie lubie wypic , ale jak patrzy sie na to wszystko , co wyrzadza alkohol to dziwie sie jak to moze byc nadal legalne. Oczywiscie z drugiej strony delegalizacja napedzi tylko czarny rynek tak samo jak z narkotykami i prostytucja, Trudna rada.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj