Szopki są bardzo mocno zakorzenione w naszej tradycji. Upamiętniają narodzenie Chrystusa, dlatego w każdej z nich znajdujemy całą Świętą Rodzinę: figurki Dzieciątka, Marii i Józefa. Najczęściej towarzyszą im aniołowie, Trzej Królowie, pasterze i zwierzęta.
Od kilku dni mieszkańcy stolicy powiatu lwóweckiego mogą podziwiać szopkę, która stoi na lwóweckim rynku. Jednak to nie jedyna szopka, którą można zobaczyć w mieście. Kilkadziesiąt mniejszych i większych makiet, wykonanych z przeróżnych materiałów można oglądać w kościele Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim. Są to szopki, które brały udział w Konkursach Szopek Betlejemskich. Konkurs zapoczątkowała Szkoła Podstawowa w Niwnicach. Od 1998 roku miał on rangę powiatową i brały w nich udział dzieci i młodzież ze wszystkich szkół w powiecie. Wprawdzie dziś tej szkoły już nie ma, ale organizację konkursu przejęła i znakomicie prowadzi Szkoła Podstawowa w Płóczkach Górnych.
Z zapałek, z makaronu, z plastikowych widelców, klocków, czy bardziej tradycyjnie z drewna. Pomysłowość młodych artystów nie znała granic. Dziś ich kunszt możemy podziwiać w lwóweckim kościele.
W kościele da się już odczuć świąteczna atmosferę. Wielkie choinki przy ołtarzu, szopki betlejemskie, … Wszyscy oczekują narodzin Jezusa.
Dziecinada “Wielkiego słownika ortograficznego PWN:
1. «postępowanie dziecinne, nielicujące z dorosłością».
Do infantylna religijność rozwiń swoją wypowiedź o co ci chodzi
Kościół katolicki to jedna wielka szopka hahaha