Jakość wody do picia w powiecie lwóweckim

2
1650

Komunikat dotyczący jakości wody z wodociągów sieciowych będących pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim.

 

Komunikat nr 20/24 z dnia 02.10.2024 r. dot. jakości wody z wodociągów sieciowych będących pod nadzorem PPIS w Lwówku Śląskim.

  1. Wodociąg Lwówek Śląski (zaopatruje miejscowości Lwówek Śląski, Radłówka, Płóczki Dolne, Rakowice Wielkie) – woda zdatna do spożycia.
  2. Wodociąg Radomiłowice (zaopatruje miejscowość Radomiłowice) – woda zdatna do spożycia.
  3. Wodociąg Gryfów Śląski (zaopatruje miejscowości Gryfów Śląski, Wieża, Krzewie Wielkie) – woda zdatna do spożycia.
  4. Wodociąg Proszówka (zaopatruje miejscowości Proszówka, Młyńsko) – woda zdatna do spożycia.
  5. Wodociąg Ubocze (zaopatruje miejscowości Ubocze, Rząsiny, Wolbromów) – woda zdatna do spożycia.
  6. Wodociąg Wleń (zaopatruje miejscowości Wleń, Nielestno, Łupki, Bystrzyca, Pilchowice, Klecza, Tarczyn) – woda zdatna do spożycia.
  7. Wodociąg Lubomierz (zaopatruje miejscowości Lubomierz, Oleszna Podgórska, Milęcice, Radoniów) – woda zdatna do spożycia.
  8. Wodociąg Janice (zaopatruje miejscowość Janice) – woda nie nadaje się do spożycia – należy korzystać z wody butelkowanej i z beczkowozu; woda w trakcie badań.
  9. Wodociąg Mirsk (zaopatruje miejscowości Mirsk, Krobica, Orłowice, Mroczkowice, Kamień) – woda zdatna do spożycia.
  10. Wodociąg Mirsk 1 (zaopatruje część Mirska) – woda zdatna do spożycia.
  11. Wodociąg Giebułtów (zaopatruje miejscowości Giebułtów, Giebułtówek, Augustów) – woda zdatna do spożycia.
  12. System lwówecko– bolesławiecki – woda zdatna do spożycia (woda dostarczana z ujęcia Bolesławiec Miejskie), sieć pod nadzorem PSSE we Lwówku Śląskim; z systemu zaopatrywane są następujące miejscowości na terenie gminy Lwówek Śląski tj. Kotliska, Niwnice, Brunów, Gaszów, Skorzynice, Skała, Chmielno, Zbylutów, Włodzice Małe, Włodzice Wielkie, Rakowice Male, Gradówek, Ustronie, Żerkowice.
  13. System płakowicko– bolesławiecki – woda zdatna do spożycia. Woda dostarczana z ujęcia Bolesławiec Miejskie oraz z ujęcia Płakowice (wszczęto ponownie eksploatację studni głębinowej zlokalizowanej na ujęciu wód podziemnych w byłych Płakowicach, woda tłoczona jest ze studni głębinowej zlokalizowanej na ww. ujęciu, a następnie tłoczona do zbiornika retencyjnego w Płakowicach, gdzie jest mieszana z wodą dostarczaną z systemu bolesławieckiego).
  14. System pod nadzorem PSSE we Lwówku Śląskim; z systemu zaopatrywane są następujące miejscowości na terenie gminy Lwówek Śląski tj. dawna miejscowość Płakowice, Sobota, Bielanka, Dębowy Gaj, Dłużec, Pieszków, Marczów

Warto zaznaczyć, iż powyższy komunikat dotyczy wyłącznie wody z wodociągów sieciowych.

2 KOMENTARZE

  1. Ja też mam wątpliwość. Zwłaszcza, że około rok temu, czyli przed powodzią, zleciłem w Bolesławcu badanie wody. Zrobiłem to ponieważ, co około 3-5 dni musiałem wymieniać filtry poliuretanowe 1 i 5 mikronow. Wynik badania był następujący: Żelazo przekraczało 10-ciokrotnie dopuszczalną ilość żelaza. Mangan też był kilkakrotnie przekroczony. Na dziś dzień nic się nie zmieniło. Filtry już po kilku dniach mają ciemno rudy kolor. Na szczęście filtry robią robotę.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj