Zakończyła się akcja promocji szczepień w szkołach. Dziś znamy już jej wyniki. Te może nie są powalające, ale do grona szczepionych dołączyły dzięki niej kolejne osoby.
Jak przebiega akcja szczepeiń w szkołach?
Zakończyła się akcja promocji szczepień w szkołach. Dziś znamy już jej wyniki. Te może nie są powalające, ale do grona szczepionych dołączyły dzięki niej kolejne osoby.
Dyrektorzy szkół zebrali od uczniów uprawnionych do szczepienia przeciwko COVID-19. Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje, iż w skali kraju w sumie deklaracji o chęci zaszczepienia dziecka w ramach akcji szczepień organizowanych przez szkoły złożonych zostało 48.303. Chęć zaszczepienia się zgłosiło 1.490 pracowników szkół, a także 3.380 członków rodzin uczniów.
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
Średnio w skali całego kraju zaszczepionych jest 34,40 proc. uczniów w wieku 12-18 lat. Dane procentowe dla poszczególnych roczników wyglądają następująco.
W wieku 12 lat zaszczepiło się obecnie 21,97 proc. dzieci. Uczniów w wieku 13 lat zaszczepionych jest obecnie 27,07 proc. Odsetek zaszczepionych 14-latków wynosi 31,54 proc. Wśród 15 latków odsetek zaszczepionych osób to 35,18 proc. 16-latkowie to grupa uczniów, która zaszczepiła się w 40,20 proc. Odsetek zaszczepionych 17-latków wynosi obecnie 43,14 proc. Wśród 18-latków zaszczepiło się do tej pory 46,47 proc. uczniów. MEiN podaje, iż w każdym z tych siedmiu roczników najwięcej zaszczepionych jest w województwie mazowieckim, a najmniej na Podkarpaciu.
Akcja szczepień w szkołach Powiatu Lwóweckiego
Władze Powiatu Lwóweckiego starają się promować akcję szczepień w nadzorowanych placówkach oświatowych, podkreślając przy tym zdecydowanie, iż szczepienia są dobrowolne, a rolą Powiatu jest umożliwienie wszystkim chętnym skorzystania z możliwości zaszczepienia się.
Już podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego dzieci i młodzież mogli wysłuchać informacji o tym, jak ważne w zwalczeniu koronawirusa są właśnie szczepienia. Na tym się jednak nie skończyło. Jak tłumaczy nam Pan Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki promować szczepienia wśród młodzieży mieli także dyrektorzy szkół.
Są chętni na szczepienia
Efektem tych działań jest trzydziestu chętnych do zaszczepienia się uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich. Z ZPEW w Lwówku Śląskim (Płakowicach) złożonych zostało 17 deklaracji. Chęć skorzystania ze szczepień zadeklarowało także pięcioro uczniów ZSOiZ w Lwówku Śląskim.
– W sumie to jest ponad pięćdziesiąt osób. Może nie jest to powalająca ilość niemniej jednak każdy zaszczepiony – bynajmniej ja jestem tego zdania, to jest kierunek oczywiście pozytywny – dodaje Pan Zbigniew Grześków, który nie kryje, iż sam zaszczepił się w pierwszym możliwym terminie. – Szczepiłem się po to, żeby zabezpieczyć siebie i zabezpieczyć także innych – tłumaczy Wicestarosta.
Uczniowie, którzy dobrowolnie zadeklarowali udział w akcji szczepień te będą mieli w ośrodku zdrowia – Wszyscy oni przyjadą do Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim – mówi Pan Wicestarosta, który zaznacza, iż ta liczba chętnych była zbyt mała, żeby organizować punkty szczepeiń w szkołach, łatwiej będzie dowieźć uczniów do już zorganizowanych punktów szczepeiń w mieście.
Zaszczepieni tak samo jak nie zaszczepieni roznoszą wirusa i mogą zachorować. Więc się pytam: po co się szczepić?
Po co się uczyć jak i tak umrzesz.
To nie jest szczepionka. To jest produkt medyczny który jest dopiero testowany i to ludzie biorą udział w experymencie medycznym więc pomyślcie sami co wam wszczykują.
Niestety w kwestii tego preparatu, świadomosc w społeczeństwie jest niska
Nie dać się bo będziecie brać co chwilę.
Jak zwykle najgłupsi mają najwięcej do powiedzenia , a wicestarosta nie zna znaczenia słowa “bynajmniej”
Cześć ich pamięci!