Dla kogo potrzebne jest ubezpieczenie autocasco?

3
192
pixabay.com

Większość kierowców ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowej polisy komunikacyjnej. Tymczasem nie daje ona pełnej ochrony – szczególnie, jeśli dojdzie do uszkodzenia własnego pojazdu z winy kierującego. Z pomocą przychodzi autocasco – sprawdź, w jakich sytuacjach jest potrzebne.

Ubezpieczenie autocasco – w przeciwieństwie do OC – jest polisą nieobowiązkową. Chociaż jej wykupienie wiąże się z dodatkowym wydatkiem, warto ponieść taki koszt. Powód jest prosty – ubezpieczenie AC daje znacznie szerszy zakres ochrony w porównaniu do OC. Ubezpieczyciel przejmuje bowiem na siebie odpowiedzialność w razie wielu zdarzeń, których nie obejmuje obowiązkowa polisa.

Zakres ochrony AC

Autocasco chroni między innymi przed finansowymi skutkami uszkodzenia pojazdu spowodowanego:

  • zderzeniem z innymi autami,
  • zderzeniem ze zwierzętami – także leśnymi,
  • zderzeniem z obiektem,
  • zderzeniem z osobą trzecią,
  • oddziaływaniem czynników atmosferycznych, np. gradem, piorunami.

Ponadto polisa AC zabezpiecza w razie kradzieży czy aktów wandalizmu.

Kto powinien wykupić AC?

Zakup AC ma charakter nieobligatoryjny, dlatego przystąpienie do ubezpieczenia jest dobrowolne. Warto jednak szczególnie rozważyć taką polisę w przypadku:

  • częstego korzystania z auta,
  • parkowania pojazdu w miejscach niestrzeżonych,
  • parkowania samochodu w miejscu niezadaszonym.

Autocasco przyda się również, gdy właściciel auta nie czuje się pewnie jako kierowca lub chce zdjąć z siebie finansową odpowiedzialność za jakiekolwiek szkody związane z uszkodzeniem pojazdu.

Jak kupić dobre AC?

Polisa autocasco stanowi spory wydatek, jednak pakiet OC AC na stronie ubezpieczamy-auto.pl można kupić dużo taniej. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok sprawdź, jak kupić dobrą polisę. Dobrą w tym przypadku znaczy dopasowaną do potrzeb i oczekiwań.

Weź pod uwagę kilka czynników, między innymi:

  • zakres ochrony, np. tylko w razie szkody całkowitej,
  • sposób rozliczania szkody, np. gotówkowo lub bezgotówkowo,
  • wysokość udziału własnego w szkodzie,
  • wysokość franszyzy integralnej.

Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dopasowaną ofertę wybierzesz. Pamiętaj przy tym, aby nie kierować się wyłącznie ceną. Koszt jest najczęściej adekwatny do zakresu ochrony. Może się więc okazać, że najtańsza polisa będzie oznaczać tylko kilka zdarzeń losowych oraz wiele wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela.

 

-/ Materiał partnera /- Orion

3 KOMENTARZE

  1. Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.

  2. Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu.

  3. Tak warto wykupic AC. Podobno taniej w pakiecie. Przyklad na mojej osobie: chcialem pakiet OC i AC w pakiecie kosztowalo po polowie OC-2000 zl
    AC -2000 zl – pakiet full opcja bezgotówkowo i w serwisie naprawiany. (Poje..o ich)
    Polisa w COMPENSA
    Poszedlem o innej firmy i dostalem to samo AC za 1080 zl
    Polisa w WARTA

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj