Prokuratura skierowała do Sądu, akt oskarżenia przeciwko 26- letniej kobiecie, oskarżonej o usiłowanie zabójstwa swojego teścia. Oskarżonej zarzucono także naruszenie nietykalności cielesnej teściowej oraz szwagra.
Według ustaleń śledczych, 20 lipca 2024 roku, 26- latka kierowała samochodem osobowym marki Mazda. Podczas jazdy drogą w jednej z miejscowości pod Bolesławcem, spotkała swojego teścia jadącego na rowerze jadącego na rowerze w przeciwnym kierunku.
– Oskarżona wyminęła go, po czym zawróciła samochód, pojechała za pokrzywdzonym i po zrównaniu się z rowerzystą, wykonała ruch kierownicą w prawo, umyślnie uderzając w rower, potrąciła pokrzywdzonego, doprowadzając do jego upadku na podłoże. – wskazuje prokurator Ewa Węglarowicz-Makowska rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, która podkreśla, iż kobieta nie zatrzymała się, by udzielić teściowi pomocy, tylko niezwłocznie oddaliła się z miejsca wypadku.
– Na skutek tego potrącenia mężczyzna doznał obrażeń ciała w postaci ran tłuczonych potylicy, wieloodłamowego złamania rękojeści mostka z krwawieniem zamostkowym i szereg innych, które naruszyły u niego czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni. – tłumaczy prokurator.
Tego samego dnia miało miejsce inne zajście z udziałem oskarżonej. W miejscu zamieszkania teściów kobieta rozpyliła gaz pieprzowy na twarze teściowej i szwagra, naruszając tym samym ich nietykalność cielesną.
Kobieta nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. W wyjaśnieniach podała, że nie miała zamiaru zabić teścia. Twierdziła, że chciała się obok niego zatrzymać, aby porozmawiać, ale była roztrzęsiona, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem.
Zgodnie z opinią biegłych psychiatrów, oskarżona nie cierpi na choroby psychiczne ani upośledzenie umysłowe. Stwierdzono jednak, że działała pod wpływem silnych emocji, takich jak gniew i poczucie krzywdy. W efekcie jej zdolność do rozpoznania znaczenia swoich czynów oraz pokierowania swoim postępowaniem była znacznie ograniczona. Na tej podstawie prokurator uznał, że czyny oskarżonej zostały popełnione w warunkach określonych w art. 31 § 2 Kodeksu karnego, co może pozwolić sądowi na zastosowanie nadzwyczajnego złagodzenia kary.
Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował wobec oskarżonej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kobieta dotychczas nie była karana.
Sprawa będzie teraz rozpatrywana przez Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, który oceni wszystkie okoliczności i zdecyduje o wymiarze ewentualnej kary.
Masakra co się z tymi ludźmi dzieje …
Typowa zdenerwowana baba