Dramatyczne zgłoszenie w środowy wieczór wpłynęło do Centrum Powiadamiania Ratunkowego a następnie do lwóweckich strażaków, pogotowia i policji.
Statystyki utonięć są przerażające. Tylko w ciągu dwóch tygodni lipca br. w kraju utonęło już 37 osób. W czerwcu życie pod wodą straciło 52 osoby. Uśredniając każdego dnia życie w wodnej toni tracą 2 osoby.
Przeważającą przyczyną utonięć jest głównie brak zdrowego rozsądku oraz przecenianie własnych możliwości. Wśród najczęstszych przyczyn utonięć mundurowi wskazują kąpiel w miejscu niestrzeżonym, lecz nie zabronionym, nieostrożność w czasie przebywania nad wodą, nieostrożność w czasie łowienia ryb i kąpiel w miejscu zabronionym. Z policyjnych statystyk wynika, iż co piąta osoba przed utonięciem spożywała alkohol.
W środowy wieczór dramatyczne zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, ale także do pogotowia. Z tego wynikało, iż mężczyzna próbował przepłynąć zbiornik w Rakowicach, jednak zabrakło mu sił.
Na miejsce natychmiast zadysponowane zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim wyposażone w łódź motorową, ale także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno- Nurkowego (SGRWN) z Jeleniej Góry, zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia w Jeleniej Górze oraz patrol funkcjonariuszy z KPP w Lwówku Śląskim.
Po dotarciu na miejsce okazało się, iż mężczyzna miał sporo szczęścia, bo w chwili gdy opadał z sił, gdy łapały go skurcze był w pobliżu znajdującej się na jeziorze wysepki i udało mu się dopłynąć do jej brzegów.
Strażacy natychmiast po zwodowaniu łodzi dopłynęli i podjęli poszkodowanego przekazując go pod opiekę pogotowia.
– Na miejscu zdarzenia pomocy medycznej udzielał jeden Zespół Ratownictwa Medycznego, zespół D0264 z Lwówka Śląskiego. Nasi ratownicy medyczni zbadali pacjenta, który nie wymagał jednak transportu do szpitala – poza delikatnym wychłodzeniem organizmu na szczęście obyło się na strachu. Mężczyźnie została udzielona porada, gdzie szukać ewentualnej pomocy w przypadku pogorszenia stanu zdrowia oraz jak zadbać o bezpieczeństwo własne podczas wypoczynku nad wodą. – informuje Piotr Bednarek rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przebadali 17- latka na zawartość alkoholu. Wynik był negatywny.
Ewidentny brak wyobraźni.
A gdzie Policja a mandatem za taki wyczyn . Tam jest zakaz kapieli !. Czemu na mój koszt i innych podatnikow jest taka akcja ? Gościu powinien oprucz mamdatu zapłacic za wezwanie strazy . Policja natomiast powinna zlikwidowac nielegalne biwakowanie w tym miejscu
OPRÓCZ pisze się przez ó zamknięte.
Tak masz rację teraz dopiero zobaczyłem. Warto przeczytać przed wysłaniem . Dzięki
A mój podatek uratował życie i nie mam nic przeciwko służbom ratunkowym, które skorzystały z mojego podatku.
profesor = prof.
Jest to skrót utworzony poprzez skrócenie wyrazu, a tym samym na końcu formy skróconej nie występuje jednocześnie ostatnia litera pełnego wyrazu. Z tego powodu zawsze zastosujemy tutaj kropkę. Przykłady: Prof.
podatnik w warszawie poszczekaj tam twoje podatki idą w milionach na lewo i prawo chłopak nie był pijany ani naćpany podatki też płaci na te służby i ma prawo do darmowej pomocy także nie napinaj się bo ci żyłka pęknie i kto będzie płacił podatki na całą elitę polskiego rządu
A właśnie że powinien wrócić koszt akcji za głupotę niestety powinno się płacić samemu a nie wszyscy musimy ponosić tego koszta bo przy zdrowych zmysłach robi takie rzeczy nie będą pewne swoich możliwości następnym razem może wejdzie na drzewo i będzie wzywał w straży żeby go ściągnęła
A jak by się utopił to wszyscy by pisali dlaczego nie wzywał pomocy . A w przypadku kogoś bliskiego to by był wielki ból i rozpacz .