321 miejsc niebezpiecznych w powiecie lwóweckim

6
2759
zdjęcie archiwalne

Miejsca, gdzie grupują się zagrożeni demoralizacją, miejsca spożywania alkoholu, miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej, niewłaściwe parkowanie, przekroczenie prędkości …

 

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które ma służyć społeczeństwu do wskazywania miejsc wymagających interwencji Policji. W minionym roku mieszkańcy powiatu lwóweckiego zaznaczyli 321 punktów, które uważają za zagrożone.

W samym Lwówku Śląskim w dniu wczorajszym mogliśmy dostrzec na mapie 7 zgłoszeń, z czego trzy dotyczyły grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją i spożywania alkoholu w parku miejskim, kolejne trzy niewłaściwego parkowania w centrum miasta, a jedno przekroczenia dozwolonej prędkości na ulicy Przyjaciół Żołnierza na wysokości komendy. Niewłaściwe parkowanie wskazano także przy blokach w Rakowicach Wielkich. I to obecnie tyle zgłoszeń w stolicy powiatu lwóweckiego.

Zupełnie inaczej jest w gminie Gryfów Śląski. Tu zgłoszeń było zdecydowanie więcej. Aż 36 z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości na drodze wojewódzkiej 364 w miejscowości Ubocze. Natomiast w mieście trzy to „miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej” a dwa kolejne to spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych.

 

 

W gminie Mirsk zgłoszeń było dwa. Jedno z października ur. dotyczyło przekraczanie dozwolonej prędkość przy wyjeździe z Mirska w kierunku Rębiszowa, a drugie niewłaściwej infrastruktury drogowej na tej samej drodze, już na wysokości Rębiszowa.

W gminie Lubomierz mieszkańcy zaznaczyli dwa punkty i oba w sołectwie Pasiecznik. Ze złożonych w marcu ubiegłego roku zgłoszeń wynika, iż w centrum sołectwa dochodzi do spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

W gminie Wleń mamy jedną „pinezkę”, w sołectwie Nielestno zaznaczono akty wandalizmu.

Lwówecka Policja w podsumowaniu roku 2022 wskazuje, iż w powiecie lwóweckim naniesionych na mapie zostało 321 takich miejsc.

„Większość zgłoszeń dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości (139 zgłoszeń), parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (54 zgłoszeń), używania środków odurzających (27 zgłoszeń), czy też spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (35 zgłoszeń). Po sprawdzeniu przez policjantów, 143 zgłoszeń zostało potwierdzonych, z czego 99 wyeliminowanych, bądź przekazanych do realizacji do innych odpowiedzialnych służb.” – informuje starszy sierżant Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

 

 

„W przypadku zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury i niewłaściwego oznakowania dróg, policjanci kierują wnioski do zarządcy dróg z informacją o uzupełnienie oznakowania albo dokonania stosownych zmian.” – wyjaśnia policjantka, która przypomina, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi, w takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112.

6 KOMENTARZE

  1. W Mojeszu na przystanku regularnie spotyka się młodzież i pije alkohol ,dopuszczają się wandalizmu na prywatnych posesjach ,wrzucają do rzeki stare meble .Policji nie widać a jak jest to kończy się na miłej rozmowie .

  2. szkoda, że zaznaczane punkty niebezpieczne są weryfikowane przez nieznanych “moderatorów” , jak n.p. transformator w Milecicach, gdzie można zakupić narkotyki lub je od razu zużyć… Na Gryfiogórskiej w Lubomierxu podobniie …..

  3. ulica Morcinka, gdzie menel z laską kupuje młodzieży papierosy, alkohol i inne rzeczy, ponadto zajmuje się paserką , policja jeździ i nie chce widzieć , wstyd,,ale taka to policja

  4. “Niewłaściwe parkowanie wskazano także przy blokach w Rakowicach Wielkich. I to obecnie tyle zgłoszeń w stolicy powiatu lwóweckiego.”

    Bo Rakowice to Lwówek przecież ehhh

    Zapraszam Policję częściej w teren jak menele śpią na ławkach wiosna i latem w rynku albo chleją pod wejściem do ratusza gdzie jest wejście do Biblioteki Dziecięcej!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj