Zatrzymali dwóch odurzonych kierowców

5
1036

Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Komendy Powiatowej Policji (KPP) z Lwówka Śląskiego zatrzymali dwóch odurzonych kierowców podczas czynności kontrolnych. U zatrzymanych kierowców wykryto obecność metamfetaminy i marihuany.

 

6 maja 2022 r. roku funkcjonariusze dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej ze Zgorzelca wraz z funkcjonariuszami KPP z Lwówka Śląskiego przeprowadzali działania kontrolne na terenie powiatu lwóweckiego. W czynnościach uczestniczył pies dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej. Aria to labrador przeszkolony do wykrywania narkotyków.

Funkcjonariusze wytypowali do kontroli dwa samochody osobowe. W obu przypadkach zachowanie kierowcy zdradzało, że może być on pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzony test na obecność narkotyków potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy.

Do kontroli wykorzystali specjalistyczny sprzęt – detektor śladowych ilości narkotyków, który na co dzień ułatwia pracę funkcjonariuszy z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu.

Aria wywąchała nielegalną marihuanę

Podczas pierwszego zatrzymania przebadano dłonie kierowcy mobilnym detektorem, który wskazał wynik pozytywny na obecność marihuany. Pies służbowy Aria podczas przeszukania pojazdu kilkukrotnie oznaczał pojemnik po kremie, w którym znajdowała się marihuana. W aucie znaleziono także kastet.

W trakcie drugiego zatrzymania, po przebadaniu dłoni kierowcy, mobilny detektor wskazał wynik pozytywny na obecność metamfetaminy. Test na obecność narkotyków również potwierdził, że w ślinie kierującego pojazdem znajduje się amfetamina/metamfetamina. Odurzony kierowca kierował samochodem bez uprawnień – nie posiadał prawa jazdy, przeglądu technicznego oraz OC pojazdu.

Ujawnione substancje narkotyczne zostały zabezpieczone przez policjantów z Lwówka Śląskiego, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Co grozi za jazdę pod wpływem narkotyków?

W przypadku, gdy jazda pod wpływem narkotyków zostanie zakwalifikowana jako wykroczenie, sprawcy grozi areszt lub kara grzywny wynosząca od 50 zł do nawet 5000 zł. Dodatkowo kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez czas od 6 miesięcy do 3 lat.

Jeśli jednak prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków zostanie uznane za przestępstwo, może to być grzywna, kara ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków powoduje nie tylko konsekwencje prawne – brak prawidłowej reakcji na drodze może kosztować zdrowie lub życie innych uczestników ruchu.

5 KOMENTARZE

  1. Większość komentujących jest prawdopodobnie zarażonych czerwonką totalitarną . W tym obrzydliwym schorzeniu charakteryczne jest arbitralne ingerowanie w drugiego człowieka mimo że druga osoba nie ogranicza pięścią wolności drugiego człowieka .
    Oczywiście środki odurzające mocno oddziałują na zdolności poznawcze kierowcy i warto potępiać wsiadanie za kółko w odmiennym stanie świadomości . .

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj