Pierwsza grupa seniorów już otrzymała opaski telemedyczne, które zapewniają szybką pomoc medyczną. Gadżet nie jednemu seniorowi uratował już zdrowie i życie.
Opaska telemedyczna, czy inaczej nazywana „opaska życia”, to gadżet, który już nie jednemu seniorowi zapewnił szybką pomoc, uratował zdrowie i życie. Każdy użytkownik takiej „opaski życia” jest całodobowo monitorowany przez centrum telemedyczne, które na bieżąco rejestruje i reaguje na sygnały. W przypadku zarejestrowania przez urządzenie niepokojących pomiarów życiowych, upadku, lub naciśnięcia przycisku SOS aplikacja wyzwala alarm, który natychmiast informuje ratowników o sytuacji. Opaska telemedyczna pozwala na natychmiastowy kontakt, komunikację z ratownikami z telecentrum. Ci na podstawie otrzymanych informacji od użytkowania opaski, bądź alertu wygenerowanego przez urządzenie dysponują potrzebną pomoc – pogotowie, bądź inne potrzebne wsparcie.
W ramach rządowego programu „Korpus Wsparcia Seniora 2022”, Gmina Lubomierz dla swoich mieszkańców zakupiła 40 takich opasek.
– Gmina Lubomierz w kwietniu tego roku podpisała umowę z Wojewodą Dolnośląskim na dofinansowanie tego zadania, które realizujemy we współpracy z naszym ośrodkiem zdrowia i dotyczy ono przede wszystkim osób starszych, które mają problemy zdrowotne. – wyjaśniał podczas spotkania z seniorami Burmistrz Lubomierza Pan Marek Chrabąszcz.
– Ośrodek pomocy społecznej wspólnie z ośrodkiem zdrowia w Lubomierzu wytypował grupę 40 osób, którym chcielibyśmy wręczyć te opaski telemedyczne. – wskazywał Bogdan Łużny Kierownik Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubomierzu.
– W ramach projektu seniorzy otrzymają taka opaskę życia i będą od tego momentu pod ścisłą kontrolą lekarza. Opaska wysyła informacje do punktu medycznego z wynikami, jeśli dzieje się coś złego, to w systemie pojawia się alarm, że np. jest zbyt wysokie ciśnienie – dodawał Burmistrz Marek Chrabąszcz.
W piątek, 24 czerwca miało miejsce przekazanie pierwszej partii 12 opasek telemedycznych dla lubomierskich seniorów, którzy zostali przeszkoleni w kwestii ich działania i używania. Wszyscy obecni przekonali się, jak szybko centrum medyczne reaguje na sygnał z opaski. Kierownik MGOPS nie krył, iż jest to pilotażowy program i w przypadku jego sprawdzenia się liczba osób, które otrzymają takie opaski zostanie powiększona.
W spotkaniu z seniorami udział wziął również Wiceburmistrz Adam Skrzydłowski oraz pracownicy MGOPS w Lubomierzu.
a czy we Lwówku Śl. pani Burmistrz załatwi takie opaski?.
Tak , już były rozdawane
Taka zabaweczka , dobrze że bezpłatna.
W pozostałych gminach naśladownictwo wskazane!!!