Przy tak szybkim wzroście liczby zakażonych, jaki obserwujemy w ostatnich dniach nie jest już zasadne pytanie, czy ale raczej kiedy nasz powiat trafi do czerwonej strefy. Czy stanie się to w tym tygodniu?
W kraju obowiązują zaostrzone kryteria dotyczące przechodzenia z żółtej do czerwonej strefy. Te na początku miesiąca wyjaśniał Wiceminister Zdrowia: “Dla powiatów o gęstości zaludnienia powyżej 1500 osób na kilometr kwadratowy korekta kategorii z czerwonej na żółtą lub żółtej na zieloną nastąpi, jeśli liczba zakażeń na 10 tys. mieszkańców w okresie ostatnich trzech dni będzie niższa niż 1, a dla powiatów o gęstości zaludnienia poniżej 1500 osób na kilometr kwadratowy będzie to 1,2” – przekazał Waldemar Kraska.
Według wczorajszych doniesień Gazety Wrocławskiej powiat lwówecki jest już o krok od przejścia z żółtej do czerwonej strefy.
„Do 18 wzrosła w poniedziałek lista dolnośląskich powiatów, które spełniają kryteria czerwonej strefy zagrożenia koronawirusem” – podała wrocławska, która wymieniła m.in.: powiat głogowski, kamiennogórski, lubański, bolesławiecki, czy zgorzelecki.
Według wyliczeń GW cztery kolejne powiaty są bardzo blisko wyznaczonej przez ministerstwo granicy. Wśród tych powiatów znalazł się m.in. powiat lwówecki i miasto Jelenia Góra.
W sumie to moglibyście pisać konkretnie ile brakuje do czerwonej strefy jak to ma miejsce na stronie Lubania. O krok, to nie wiadomo ile brakuje, czy 1 osoby czy 4, a to jest różnica. Nie dajecie konkretnych informacji.
‹ wróć
Jeśli nowych zarażeń jest więcej niż 12 na 10 tys. mieszkańców to wprowadzana jest czerwona strefa.Powiat lwowecki ma ok 46400 mieszkańców.4,64×12=ok 56
Oprócz liczby mieszkancow powinno brac sie pod uwagę wielkość obszaru na jakim te osoby żyją. U mnie na wsi jest tyle osob co w przeciętnym bloku we Wrocławiu. Blok zajmuje powierzchnie ok 900 m2 a taka wies? Kilka km2