Poleasingowy, czyli gorszy? Czas obalić krzywdzący mit!

0
238

Opinia kierowców o autach poleasingowych przez lata nie była najlepsza – przyczynili się do tego zarówno przedsiębiorcy, jak i firmy leasingowe. Pierwsi często ukrywali usterki z obawy przed dodatkowymi kosztami. Drudzy natomiast nie dokumentowali należycie historii poleasingowych aut. Efekt – nieufność kupujących. Dziś na szczęście rynek leasingowy wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. To jedna z najpopularniejszych form zakupu firmowego mienia. Czy wybór samochodu poleasingowego to dobra decyzja? Czas obalić krzywdzący mit! Dowiedz się więcej.

 

Auta poleasingowe, czyli jakie?

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie – skąd pochodzą samochody poleasingowe? To auta, które w ramach leasingu lub najmu przez określony czas były użytkowane przez konkretną firmę. Po zakończeniu umowy nie zostały jednak wykupione przez przedsiębiorców – zamiast tego wróciły do firmy leasingowej i są ponownie wystawiane na sprzedaż.

Samochody poleasingowe można nabyć na dwa sposoby: w ramach tradycyjnego leasingu lub na aukcjach aut poleasingowych.

W pierwszym przypadku dochodzi do zawarcia umowy z leasingodawcą. Auto trafia do firmowego użytku w zamian za dokonywanie regularnych opłat. Ich wysokość zależy od długości okresu leasingowego (od 24 do 48 miesięcy) oraz wartości pojazdu.

Aukcje dają natomiast możliwość kupna samochodu po cenie hurtowej – nawet 15-25% taniej niż wartość rynkowa. W tym przypadku jednak od razu spłacasz cały pojazd.

Czy warto inwestować w samochód poleasingowy?

Czy zakup samochodu poleasingowego z perspektywy przedsiębiorstwa jest opłacalny? Jakie korzyści może przynieść?

Przede wszystkim zakup używanego samochodu poleasingowego jest tańszy niż w przypadku auta z salonu. Zwłaszcza gdy jego wartość rozłoży się na raty leasingowe, stanowi on niewielkie obciążenie dla budżetu firmowego. Końcowego wykupu można dokonać nawet za 1% pierwotnej wartości.

Auta poleasingowe są także właściwie przygotowane do sprzedaży. Przed ponownym wystawieniem przechodzą przez dokładny przegląd stanu technicznego. Do tego dochodzi także opinia niezależnego rzeczoznawcy.

Wygląda więc na to, że leasing takiego auta może okazać się całkiem korzystny. Przy okazji warto wziąć pod uwagę także dodatkowe udogodnienia, jakie oferują firmy leasingowe. Zakupiony samochód może być objęty kompleksową ochroną – wszystko w ramach jednej raty. Ubezpieczenie obejmuje zarówno OC, jak i AC, assistance, likwidację szkód, a nawet dostęp do samochodu zastępczego.

Samochód poleasingowy to dość wygodne rozwiązanie. Z jednej strony to dodatkowa inwestycja, z drugiej możliwość zachowania finansowej elastyczności. Jednocześnie nie tracisz na jakości kupionego auta. Nowoczesne rozwiązanie, w sam raz dla nowoczesnych przedsiębiorców.

-/Materiał partnera/-MM

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj