Okna drewniane – czy to dobry wybór? Zalety i wady

0
225
zdjęcie poglądowe (pexels.com)

Wymiana stolarki okiennej w domach i mieszkaniach to podstawa, jeśli chodzi o poprawę termoizolacji pomieszczeń. Drewniane okna to często wybierane rozwiązanie – zarówno przez inwestorów, jak i osoby prywatne. Sprawdź, jak wybrać drewnianą stolarkę okienną i na co zwrócić uwagę przed zakupem.

 

 

W trakcie wymiany stolarki okiennej w nieruchomościach standardowy dylemat to wybór odpowiedniego materiału wykonania ościeżnicy i skrzydła. W Polsce popularnością cieszą się okna z tworzyw sztucznych. Jeśli zależy Ci na nienagannej estetyce i trwałości, koniecznie sprawdź dostępne na rynku okna drewniane.

Zalety okien drewnianych – dlaczego warto je wybrać?

Drewniane okna od renomowanego producenta Plastodrew to połączenie kilku cech: energooszczędności, odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz doskonałej wartości współczynnika przenikalności cieplnej. Drewniane modele okien dostępne w sprzedaży to wersje retro, a także modele nowoczesne wpisujące się w aktualne trendy w budownictwie.

Kilka powodów, dla których warto zdecydować się na drewnianą stolarkę okienną to:

  • wysoki poziom estetyki wykonania okien,
  • sztywność ramy z drewna – to przekłada się na możliwość produkowania większych formatów okien,
  • wieloletnia trwałość – stolarka okienna drewniana może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat pod warunkiem regularnego impregnowania,
  • funkcjonalność – okna drewniane mogą występować w wersjach dwu- i trzyszybowych.

Jeśli planujesz wymianę stolarki okiennej w swojej nieruchomości, koniecznie weź pod uwagę możliwość zakupu drewnianych okien. To gwarancja niezawodności działania, nienagannego stylu i rozsądnej ceny zakupu adekwatnej do jakości.

Jakie okna drewniane warto kupić do domu jednorodzinnego?

W dzisiejszych czasach domy projektuje się tak, aby występowały w nich jak największe przeszklenia. W przypadku salonu najlepszym wyborem są drewniane okna tarasowe – przesuwne. Dzięki temu ogromne przeszklenia optycznie powiększają pomieszczenie, a drewniana rama stabilnie utrzymuje całą konstrukcję skrzydła.
Inne odmiany drewnianej stolarki okiennej to modele:

  1. Drewniano-aluminiowe – świetnie sprawdzają się w nowoczesnej architekturze. Są doceniane za niepowtarzalne wzornictwo i wieloletnią trwałość.
  2. Retro – cechą charakterystyczną tej odmiany okien są ozdobne elementy, stylizowane tak, aby stolarka pasowała do zabytkowych kamienic i innych budynków będących pod nadzorem konserwatora budynków.

Do produkcji nowoczesnych modeli okien drewnianych od Plastodrew są wykorzystywane ekologiczne lakiery. To przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość powłoki, która nie ulega zarysowaniom.

Czy okna drewniane mają wady?

Drewniana stolarka okienna ma dość nieistotne wady. Minusem zakupu okien drewnianych jest konieczność cyklicznej konserwacji materiału. To podstawa, aby utrzymać okna w należytej kondycji przez wiele lat. W przeciwnym razie skrzydła i ościeżnice mogłyby ulec uszkodzeniu, np. w wyniku działania korników lub czynników atmosferycznych.

-/materiał partnera/-off

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj