Lubomierz: Czy znasz „Tajemnice regionu”?

9
1878
Lubomierz dron klasztor z lotu ptaka

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie poświęcone tajemnicom regionu. Mowa będzie największych odkrytych po II wojnie światowej skarbach.

 

 

Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz Pan Marek Chrabąszcz, Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu Pan Marek Kozak oraz Kierownik Internatu Pan Tomasz Grabara zapraszają na spotkanie z pasjonatem historii, Panem Piotrem Kucznirem, który opowie o „Tajemnicach regionu”.

– Jest to pierwszy z wykładów historycznych związanych z tajemnicami regionu. – wspomina w rozmowie z nami prelegent, który podkreśla, iż z uwagi na obecność w internacie młodzieży z szeroko pojętego regionu podczas spotkania pojawi się wiele smaczków i ciekawostek związanych z tajemnicami spoza Lubomierza, czy nawet powiatu lwóweckiego.

– Wyjdziemy z takimi tematami, jak skarby! Zaprezentujemy temat skarbów, jednych chyba z największych odkrytych po II wojnie światowej – udokumentowane oczywiście, czyli skarbu, który składał się z uwaga – trzech ton złota! To miejsce wskażemy, pokażemy co się działo i jak to się działo z tymi trzema tonami złota. Będą raporty z naszego regionu związane z inwigilacją przez CIA. Będzie też o rozbudowie umocnień związanych z III wojną światową. Będą też sławne już kryształki, które mocno rezonują w powiecie lwóweckim. – zapowiada Pan Kucznir, który zapewnia, iż nie zabraknie także ciekawostek o Lubomierzu i jego skarbach.

Spotkanie jest otwarte, więc oprócz uczniów ZS w Lubomierzu zaproszeni na nie są także wszyscy mieszkańcy i pasjonaci historii z regionu.

– Liczymy też na młodzieży, na mieszkańców, że powiedzą coś od siebie, że będą padały pytania, bo takie spotkania zawsze generują dyskusje. – zaznacz prelegent.

Spotkanie pt.: „Tajemnice regionu” odbędzie się w internacie ZS Lubomierz w środę, 31 stycznia 2024 roku. Początek o godz.: 16:00.

Serdecznie zapraszamy!

9 KOMENTARZE

  1. Historia jest taka, że zarządca kamienicy w której mieszkam nie zgadza się na przeprowadzenie termoizolacji kamienicy. Zasłania się jakoby brakiem zgody na to konserwatora zabytków.
    Naraża się w ten sposób mieszkańców na mieszkanie w niedogrzanych mieszkaniach i wysokie koszty utrzymania mieszkań.
    Takie są historie w Lubomierzu.

NAPISZ KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj