Zbiera pieniądze na zabieg zmiany płci.

45
1263

Na prośbę mieszkanki naszego powiatu, która jest kobietą transseksualną po formalnej zmianie płci i która zbiera pieniądze na zabieg zmiany narządu płciowego poniżej publikujemy jej apel:

 

Szanowni Państwo

Zwracam się z uprzejmą prośbą o każdą pomoc finansową dla mnie na zabieg, który w Polsce jest nierefundowany.

Jestem kobietą transseksualną po formalnej zmianie płci. W tej chwili planowany jest u mnie zabieg zmiany narządu płciowego z męskiego na żeński na koniec września w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zabieg ten wykona Kierownik Oddziału Ginekologii Operacyjnej Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski wraz dr urologiem i andrologiem Piotrem Świniarskim z Bydgoszczy.

Pomimo wielu starań i pism do NFZ czy Ministra Zdrowia za każdym razem dostawałam odpowiedź, że to szpital jako świadczeniodawca może wystąpić o refundację tej operacji jako przypadek indywidualny. Pomimo tego Dyrekcja tego szpitala, a dokładnie Pani, która zajmuje się wnioskami do NFZ nie widzi sensu składnia prośby o refundację.

W naszym kraju żadna organizacja i fundacja nie pomaga przy tego typu zabiegach. Koszt takiej operacji to około 30.000 zł w tym szpitalu, w którym ma być on wykonany.

Obecnie pracuję w Niemczech jako osoba opiekująca się starszymi osobami i nie stać mnie samej na sfinansowanie tego zabiegu.

Sama część formalna zmiany wymagała ode mnie dużego nakładu finansowego. Bardzo mi zależy na jak najszybszym wykonaniu operacji, gdyż planuję od października podjąć w Warszawie studia II stopnia i by czuć się pewnie wśród ludzi, a także dobrze sama ze sobą chciałabym już zacząć dalszą naukę jako kobieta nie tylko na papierze, ale także fizycznie. To dla mnie bardzo ważne.

Kiedyś takie operacje w Polsce były refundowane, ale dziś już nie. W przyszłości planuję również otworzyć fundację, by pomagać właśnie takim osobom jak ja i refundować im w jakiejś części dość duże koszty zabiegu.

Proszę o każdą pomoc.

Z poważaniem Klaudia

przejdź na zrzutka.pl

Prowadzona zbiórka i jej autentyczność została potwierdzona przez portal zbiórka.pl

45 KOMENTARZE

 1. Indywidualnie wspieram oczywiście realizację marzeń i potrzeb życiowych tej osoby (jak każdej innej) i życzę powodzenia 🙂 Jednocześnie nie widzę jednak powodu aby wspierać finansowo ten cel (na pomoc czekają choćby chore dzieci lub osoby starsze). A tym bardziej aby refundować to z kasy państwowej. Taka operacj jest ważna dla tego człowieka ale to nie tak zwana “pierwsza potrzeba” jak leczenie choćby raka.

  Oczywiście to moje prywatne zdanie, może ktoś się dorzuci. Pozdrawiam 🙂

 2. zbieram na nowy motocykl, chcę podnieść swoje EGO, mam do tego pełne prawo i wiem, że pomoże mi to odnieść sukces zawodowy, obniży to mój poziom stresu i podniesie to we mnie integralność ze społeczeństwem. Dzięki nowemu motocyklowi, za kwotę minimum 200 000zł będzie możliwe rozpoczęcie zbiórek na kolejne – jakże poprawiające mój stan psychiczny – kampanii, jak wycieczka dookoła europy, dookoła naszej pięknej planety, czy też wycieczka do tajlandii w celu poznania walorów idealnie zrobionego masażu tajskiego.

 3. Czytając poniektore komentarze na śmiech mi się zbiera z jakimi palantami człowiek musi żyć na codzień nie chcesz pomagać nie pomagaj i nie komentuj głupio. Taka operacja nie jest dla poprawy ego osobiście współczuję tej pani i podziwiam za odwagę o poproszenie o pomoc

 4. Ja,aby wykonać moja wymarzoną operację plastyczną, zbierałam 2 lata, ciężko pracując.Efekt jest dla mnie zadawalajacy, choć cudu nie ma,ale ja jestem szczęśliwa.Masz cel,masz pracę,jesteś w stanie to odłożyć.Tylko cierpliwości trzeba,bedzie większą satysfakcja,że za własne pieniądze,a nie “otrzymane”.Zbiera się dla NAPRAWDĘ POTRZEBUJACYCH…

 5. Komentarzy ludzi, którzy dalej maja klapki na oczach i uważają ze transseksualizm czy homoseksualizm to choroba. I oczywiście w większości to faceci, którzy maja zbyt wielkie EGO swojego „ch**” aby moc to zrozumieć. Teraz przedstawię wam inna sytuacje powiedzmy ze jest to wasze dziecko, które po prostu nie czuje ze jest facetem, czuje że to nie jest ciało w którym powinna żyć albo po prostu jest homoseksualna to co robicie wysyłacie swoje dziecko na leczenie ?! Wyrzucacie z domu bo niestety nie spełnia waszych oczekiwań?! Przykro mi bardzo ale dobry psycholog czy psychiatra powie wam ze to niestety nie jest choroba a leczenie takich ludzi odbywa się nielegalnie. Tyle w tym temacie a kobieta oczekuje pomocy, nie hejtu. A do ludzi którzy zawsze są tacy anty to taka rada zanim coś skomentujesz pomyśl ze to mogło bądź nawet jest a nawet nie wiesz TWOJE dziecko!

 6. To odkrec koło i pierd***ij się w czoło.
  Ludzie zbierają grosz do grosza żeby wyleczyć się z choroby, która ich zabija. Ty zbierasz na to żeby ucieli Ci fujare. Ja na Twoim miejscu bym się wstydził. Pracujesz powiadasz? Ciekawe … Weź się do roboty i sobie zbieraj a nie do ludzi rękę wyciagasz. Żenada…

 7. Nie mogę wesprzeć finansowo, ale trzymam kciuki aby ta operacja się odbyła. To niesprawiedliwe i niepoważne, że niektórzy z was są tak wyzuci ze wszelkich uczuć, choćby współczucia. Dla was liczy się tylko czubek własnego nosa. NIE CHCESZ POMAGAĆ, nie pomagaj, ale i ….. NIE KRYTYKUJ !!!! KARMA KIEDYŚ WRACA.

 8. Jak Ci nie wstyd pracujesz w niemczech wez sobie kredyt a nie pros o jalmuzne zebym Cie na zywo nie spotkal takich jak Ty powinni zamknac w czyms ppdobnym jak Oświęcim

 9. Komentarze- dno umysłowe. Nie chcesz, nie dawaj i nie komentuj. Zakłamańcy, nie zapomnijcie w taką niedzielę, jak dziś przyjąć komunię świętą. A potem poopluwajcie sąsiadów i innych, którzy mają inne zdanie, inne od waszych marzenia. Inne definicje szczęścia. NIECH BĘDZIE PANI SZCZĘŚLIWA W TAKI SPOSÓB, JAKI PANI PASUJE. NIECH PANI NIE REZYGNUJE Z MARZEŃ. POWODZENIA!!!

 10. Ocie szlak .z tym wymysłem .prędzej bym wpłaciła i pomogła choremu dziecku i wpłaciła aby pomóc odzyskać zdrowie lub po prostu wspomóc rodziców którym jest ciężko z chorobą dziecka niż dać choćby grosz na widzimisię popatrz ilu ludzi ma problem z chorobą i naprawdę potrzebują naszej pomocy i wsparcia .nie dołączę się do zbiórki w żadnym wypadku .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here