Za nami X Bal Charytatywny w Pałacu Brunów

0
4661

Dnia 01 lutego 2020 r. Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice” zorganizowała już X Jubileuszowy Bal Charytatywny w pałacu Brunów. Celem balu było pozyskanie funduszy na wyposażenie Sali Doświadczenia Świata w Zespole Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

Patronami balu byli: Pan Daniel Koko, Starosta Lwówecki i Pani Mariola Szczęsna, Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Patronat medialny objęli: Lwowecki.info i Gazeta Wojewódzka

Sponsor główny: Państwo Grażyna i Edward Rzeźwiccy, właściciele Pałacu Brunów.

Gośćmi honorowymi byli: Pani Zofia Czernow, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polski i Pan Dariusz Miliński, artysta malarz.

X Bal Charytatywny rozpoczął piękny i kolorowy występ zespołu „Debiut”, młodzieży z ZPEW, pod kierownictwem niezawodnych Pań Beaty Drozdowicz i Teresy Bielak. Występ zespołu wywarł bardzo pozytywne wrażenie na zebranych w pałacu gościach. Młodzież zebrała liczne oklaski. Po występie prezes Fundacji Pan Zbigniew Malczewski zaprezentował działania jakie Fundacja podejmowała w trakcie ostatnich lat swej pracy.

Z dziewięciu bali charytatywnych i piętnastoletniej działalności zebrano kwotę ponad 400.000,00 zł która została przeznaczona między innymi na:
– budowę siłowni terenowej;
– budowę placu zabaw;
– zakup wanien do hydromasażu;
– remont pomieszczenia sali doświadczania świata;
– remont pomieszczenia i wyposażenie sali terapii polisensorycznej;
– zakup mebli szkolnych.

Fundacja współorganizowała:
– przeglądy Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych;
– Mistrzostwa Polski MOW na orliku;

Współfinansowała dożywianie najbardziej potrzebujących wychowanków oraz ich usamodzielnienie. Współorganizowała akcje, między innymi Maraton Zumby w celu zdobycia środków na protezę dla Brajana, wyjazdy wakacyjne wychowanków, wymianę polsko-niemiecką młodzieży i inne. Za zebrane przez Fundację środki zakupiono wiele wózków inwalidzkich, pionizatorów.

Tegoroczny Bal prowadzili Pani Elżbieta Zienowicz oraz Pan Mariusz Wolski. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Cocons Club.

W trakcie balu otwarto wystawę rysunku Pana Dariusza Milińskiego, który od samego początku wspiera działania Fundacji.

Podany został tort jubileuszowy z okazji X Balu Charytatywnego, a po godzinie 22 podano tradycyjnie pieczonego dzika.

Na licytację zebrano wiele ciekawych fantów między innymi: metaloplastykę ufundowaną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, pióro ufundowane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, unikatową filiżankę od Wicepremiera Rządu RP Jacka Sasina, pióro od Marszałek Sejmu Elżbiety Witek, weekend dla dwojga w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu ufundowane przez Hotel Gołębiewski, przelot balonem dla dwóch osób ufundowany przez Fundację Pomocy Niepełnosprawnym “Płakowice”, prace plastyczne naszych regionalnych artystów: Dariusza Milińskiego, Jerzego Borowca, Władysława Gałczyńskiego, Krystyny Skwarkowskiej, Elżbiety Suchcickiej, Marii Trąd i innych oraz wiele fantów sportowych w tym: piłkę z autografem od Pana Zbigniewa Bońka.

W trakcie balu panowała wspaniała i miła atmosfera, tańce trwały do samego rana. Z licytacji, dzięki ogromnej szczodrości uczestników uzyskaliśmy kwotę 50.700,00 zł.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w nasze działania za hojność i wsparcie. Za to, że jesteście Państwo z Fundacją już od 10 lat, wiele osób było na każdym, organizowanym przez Fundację Balu, to świadczy o zaufaniu do nas oraz motywuje do dalszej pracy. Ze swojej strony działacze fundacji dokładają największych starań, aby kolejne Bale zaskakiwały oraz spełniały Państwa oczekiwania. Zebrane środki procentują uśmiechem dzieci uczących się w Ośrodku w Płakowicach, dostępem do nowych rozwiązań oraz podnoszeniem standardu pracy pracownikom i to jest największa nagroda dla nas wszystkich.

 

dr inż. Zbigniew Malczewski
Prezes Fundacja Pomocy Niepełnosprawnym „Płakowice”

Zdjęcia, które poniżej możecie Państwo oglądać wykonała firma Foto Oprawa – Pioton Piotonek z Lwówka Śląskiego. fotooprawa.pl

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here