W tych zawodach zarobisz najwięcej

0
9
Pracuj.pl

Zdobycie zawodu wymaga wysiłku, często wieloletniego. Zanim zdecydujemy się podjąć konkretne decyzje, określmy jakie mamy predyspozycje i talenty. Możemy również kierować się tym, które profesje zagwarantują nam najwyższe dochody.

Zgodnie z raportem zamieszczonym w serwisie Pracuj.pl najwięcej zarabiają programiści oraz specjaliści zajmujący się finansami i budowaniem wizerunku przedsiębiorstw.  

1. Architekt IT
Praca architekta IT polega na tworzeniu systemów informatycznych oraz zabezpieczeń. Do jego obowiązków należy również aranżowanie działań zwiększających skuteczność rozwiązań IT stosowanych w danej firmie. Architekt powinien być absolwentem studiów technicznych.  

2. Senior developer
Doświadczony programista musi posiadać doskonałą znajomość języków programowania, a także zdolności managerskie. Zajmuje się nie tylko pisaniem programów, ale również zarządzaniem zespołem programistów młodszych stażem oraz utrzymywaniem kontaktów z klientami.

3. Starszy programista JAVA
Na wysokie zarobki mogą liczyć programiści specjalizujący się w pisaniu programów i aplikacji w konkretnym języku. Aktualnie najlepsze perspektywy roztaczają się przez specjalistami tworzącymi w języku JAVA. Osoba zatrudniona na tym stanowisku dba o rozwój projektu zgodnie z dokumentacją. 

4. Starszy programista .NET
Osoba chcąca pracować na tym stanowisku powinna posiadać kilkuletnie doświadczenie w programowaniu, a także w dokumentowaniu architektury aplikacji, procesów i interfejsów. Coraz ważniejsza jest także umiejętność pracy w zespole. 

5. Starszy analityk finansowy
Do zadań analityka należy opracowywanie budżetu, a także planu wieloletniego firmy. Osoba zajmująca to stanowisko musi także kontrolować realizację celów finansowych i sporządzać raporty. Szansę na zdobycie posady mają pracownicy posiadający doświadczenie w dziale controllingu, księgowości lub w audycie.

6. Financial controller
Kontroler finansowy sprawdza, w jakim stanie znajduje się budżet firmy, a także analizuje rentowność decyzji podejmowanych przez kierownictwo. Aby objąć tak odpowiedzialne stanowisko, konieczne jest posiadanie kilkuletniego doświadczenia  w audycie lub controllingu.

7. Brand manager
Opiekun marki buduje wizerunek konkretnego brandu na rynku. Planuje i koordynuje działania promocyjne, które mają przyczynić się do wzrostu sprzedaży. Takie stanowisko mogą zajmować tylko specjaliści ds. promocji i reklamy. 

8. Monitor badań klinicznych
Praca monitora polega na nadzorowaniu badań nad lekami przed wprowadzeniem ich na rynek. Wykwalifikowany specjalista sprawdza, czy w ośrodkach badawczych są przestrzegane normy i procedury. 

9. Radca prawny i adwokat
Osoby świadczące pomoc prawną, muszą zdać egzamin państwowy, zdobywając stosowne uprawnienia. Przed przystąpieniem do egzaminu kończą pięcioletnie studia prawnicze i aplikację, która trwa trzy lata. 


10. Key account manager

Opiekun ds. kluczowych klientów odpowiada za relację firmy z najważniejszymi kontrahentami. Zajmuje się także negocjowaniem warunków umów i finalizuje ważne transakcje.

“A.S.” – Pracuj.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here