Spłonęła spora część budynku. Rodzina potrzebuje pomocy

4
7872

To miał być pożar komina. Rodzina z malutkim dzieckiem wyszła z domu tak jak stała. Czego nie strawił ogień, to zostało zalane.

 

Kilkanaście minut przed godziną szesnastą, w czwartek, 13 stycznia 2022 roku do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania Państwowej straży pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków w Zbylutowie koło Lwówka Śląskiego.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz OSP Zbylutów. Tam okazało się, iż nieszczelności przewodu kominowego spowodowały, że ogień zajął poddasze i piętro budynku. Strażacy natychmiast przystąpili do działań. Do pomocy zadysponowano także OSP Chmielno. Pożar udało się opanować, ale zniszczenia są duże.

Rodzina z dwuletnią dziewczynką wyszła z domu jeszcze przed przyjazdem strażaków. Wyszli tak jak stali. Stracili sporą część dobytku, bo czego nie strawił ogień zalane zostało podczas akcji gaśniczej.Dzisiejszą noc spędzą u rodziny. Co będzie dalej? To się okaże najprawdopodobniej dopiero rano.

Jak się dowiedzieliśmy pilnie potrzebna będzie pomoc dla pogorzelców. Począwszy od ubrań a na meblach skończywszy. O szczegółach poinformujemy na Lwówecki.info, jak tylko uda się zebrać więcej informacji.

4 KOMENTARZE

  1. Myślę że wieś nie zostawi nowych mieszkańców bez pomocy./oby/. Ale gdzie oni mają się podziać ?Problemem jest to, że jak znajdą się ludzie chętni coś podarować , to nie będzie gdzie tego trzymać .

  2. Współczuję i oby udało się dojść do siebie po takim zdarzeniu, ale niesteety pożary często są do uniknięcia. Ludzie czyśćcie 2 razy do roku kominy, to serio pomaga unikać takich nieszczęsliwych ,,wypadków”.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here