Pozycjonowanie lokalne Twoim sposobem na rozkręcenie biznesu. Sprawdź, jak to działa!

0
58

Współczesny SEO marketing daje przedsiębiorcom szerokie pole do popisu. Promocja na rynku lokalnym, ogólnopolskim, a nawet za granicą – pozycjonowanie stron można przeprowadzać na wielu płaszczyznach, docierając do różnych grup odbiorców. Specjaliści zatrudnieni w agencjach interaktywnych zgodnie przyznają, że najlepszym rodzajem promocji dla firm działających na rynku regionalnym, jest pozycjonowanie lokalne. To o nim piszemy w poniższym artykule. Dowiedz się więcej!

Najlepszy pakiet startowy: lokalne pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google

Użytkownicy sieci, którzy szukają konkretnej usługi albo produktu, wpisują w okno wyszukiwarki odpowiednio sprecyzowane hasło. Rzadko kiedy jest to pojedyncze słowo. Zazwyczaj googlowane frazy składają się na tak zwany długi ogon (ang. the long tail). Według e-marketingowego słownika są to złożone słowa kluczowe, pozwalające trafić na precyzyjnie dopasowaną stronę – zawierającą rzecz albo usługę, której zakupem jesteśmy zainteresowani. Bo przecież poszukując w sieci określonych produktów, nie wpisujemy w Google ogólników, interesuje nas konkret.

I tak na przykład, gdy pilnie potrzebujemy skorzystać z usług mechanika, wygooglowana fraza: „mechanik szybko” na niewiele się zda. Wyniki pokażą nam wielu polecanych mechaników, jednak prawdopodobieństwo tego, że któryś z nich działa w okolicy naszego miejsca zamieszkania, będzie bardzo małe.

Tu do gry wkracza pozycjonowanie, lokalne idące w parze z pojęciem długiego ogona. Koncepcja ta ma na celu zapewnienie przedsiębiorcom, właścicielom sklepów internetowych oraz firmom usługowym wysokich pozycji w Google na zapytania, związane z ich działalnością oraz lokalizacją. Może to być nazwa miejscowości, województwa albo obszaru – szczegóły są dobierane przez specjalistów z takich agencji, jak AFTERWEB. Odbywa się to po przeprowadzeniu audytu SEO (czyli przeanalizowaniu działań konkurencji i popularności interesujących nas słów kluczowych). Jak wygląda taka fraza? Przykładowo: „tani mechanik Warszawa” albo „warsztat samochodowy Gliwice”. Dodany na końcu człon geolokalizacyjny sprawia, że wyniki wyszukiwania ograniczą się do wskazanego obszaru. Oczywiście ma na to wpływ również m.in. nasza lokalizacja. Google bierze pod uwagę, gdzie znajdujemy się w momencie korzystania z wyszukiwarki i w oparciu o te informacje, dostosowuje wyniki.

Co daje sprawnie przeprowadzone pozycjonowanie na lokalnym rynku? Odpowiadamy!

Lokalne SEO oznacza wiele korzyści, wśród których największą jest zapewnienie przewagi małym firmom. Mowa o przedsiębiorstwach, działających na ograniczonym obszarze – np. w danej dzielnicy lub w mieście. Prowadząc biznes w Bydgoszczy nie będziemy przecież zainteresowani promocją na Gliwice. Pozycjonowanie lokalne do tego nie dopuści. Słowa kluczowe zawierające człony geolokalizacyjne zapewnią stronie widoczność u potencjalnych klientów ze wskazanej okolicy. Inne plusy? Wzmocniona pozycja w regionie, rozpoznawalność na lokalnym rynku oraz idące za nimi efektywność i wzrost przychodów.

“Materiał partnera”

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here