Po pijaku wjechał w drzewo. 6-latek trafił do szpitala

2
1522

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, obligatoryjnie zasądzona zostanie grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Mimo surowych wydawałoby się kar policjanci każdego dnia zatrzymują kierowców pod wpływem. Niestety, czasami do zatrzymania dochodzi zbyt późno.

 

Taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek w miejscowości Wojciechów (gm. Zagrodno). Kierujący samochodem osobowym w pewnym momencie stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Na miejsce wezwana została policja.

„Samochodem osobowym marki renault podróżowały dwie osoby dorosłe i 6-letnie dziecko. Kierowcą był 29-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego. Jadąc przez miejscowość Wojciechów, mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia 6-latek trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Pozostałe osoby nie wymagały hospitalizacji.” – wyjaśnia sierż. szt. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji.

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów na miejscu tego zdarzenia okazało się, że kierowca był nietrzeźwy. „Badanie alkomatem wskazało około 1 promila alkoholu w jego wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, o dalszych konsekwencjach zadecyduje sąd.” – dodaje policjantka.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here