Open source to powszechny wybór dla sklepów online. Oto skąd wzięła się ta popularność

0
117

Każdy przedsiębiorca, który planuje uruchomić własny sklep internetowy, stoi przed poważnym wyborem. Platforma do sprzedaży powinna zostać uruchomiona w oparciu o open source, gotowy szablon, a może warto postawić na indywidualne rozwiązanie? Bardzo popularną opcją wśród właścicieli firm jest otwarte oprogramowanie i użycie narzędzi, takich jak chociażby WordPress bądź PrestaShop. W czym tkwi fenomen systemów open source oraz dlaczego warto właśnie tam uruchomić swój pierwszy sklep internetowy? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

 

Tworzenie sklepów internetowych i stron www w oparciu o open source w praktyce

Jak sama nazwa wskazuje, open source to oprogramowanie cechujące się całkowicie otwartym kodem autorstwa społeczności programistów i specjalistów szeroko rozumianej branży IT. Tego typu narzędzie można wykorzystywać za darmo i w stosunkowo łatwy sposób modyfikować je w stosunku do własnych potrzeb. Zwłaszcza, jeżeli dysponuje się chociażby podstawową wiedzą na temat programowania. Systemy CMS, takie jak WordPress czy PrestaShop umożliwiają w prosty sposób uruchomienie własnego serwisu internetowego czy chociażby sklepu online. Dostępne w powszechnej bazie szablony i moduły spowodują, że samodzielnie wybierzesz ten, który najlepiej oddaje charakter prowadzonego przez Ciebie przedsiębiorstwa. W ten sposób wyróżnisz się na tle najgroźniejszej konkurencji, co jest zadaniem trudnym do wykonania w przypadku wyboru popularnych i tylko pozornie tanich gotowych szablonów sklepów internetowych.

Przedstawiamy najważniejsze zalety wykorzystywania oprogramowania typu open source

Już wyżej zaprezentowane streszczenie otwartych kodów powinno zachęcić przedsiębiorców do stworzenia sklepu internetowego właśnie na takiej platformie. To jednak nie wszystko, ponieważ prezentowane w tym artykule rozwiązanie charakteryzuje się także innymi, wymiernymi zaletami. Całkowicie darmowe uruchomienie systemu CMS i płatność jedynie za poszczególne opcje typu premium sprawia, że open source nie obciąży kieszeni właściciela firmy. Tworzenie sklepów internetowych nie musi generować olbrzymich strat w pierwszym etapie wchodzenia w sprzedaż internetową. Należy również podkreślić, że mimo otwartego kodu w systemie open source obowiązuje tzw. zasada Kerckhoffsa. Możesz wiedzieć jak działa zabezpieczenie sklepu, ale bez odpowiedniego klucza dostanie się wewnątrz panelu będzie niemożliwe. To ważna cecha. Tym bardziej, że na wyciek narażone są nie tylko Twoje dane, ale także dane pozostawiane przez Klientów korzystających z usługi kupna. Doświadczeni specjaliści, jakich bez problemu znajdziesz w firmie Afterweb, zauważają jeszcze całkowitą niezależność, elastyczność oraz kompatybilność oprogramowania open source z innymi usługami – bramkami płatności, firmami kurierskimi itp.

-/Materiał partnera/- AW

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here