Lubańska policja o tragicznym finale poszukiwań

0
2596

W czwartek (13 stycznia br.) od późnych godzin popołudniowych służby mundurowe oraz mieszkańcy Olszyny i okolic szukali 47 letniej kobiety. Zaginiona około godziny 11.20 wyszła z miejsca zamieszkania i oddaliła się w nieznanym kierunku. Po północy na terenie kamieniołomów w Olszynie odnaleziono ciało denatki.

 

Po uzyskaniu zawiadomienia o zaginięciu kobiety ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Do Olszyny miejsca, gdzie ostatni raz była widziana 47- latka skierowano patrole z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, policjantów Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszyny i Radostowa.

Skalisty teren nieczynnego wyrobiska penetrowany był także przez rodzinę oraz mieszkańców Olszyny i okolic. Poszukiwania zostały zakończone po północy, odnalezieniem ciała poszukiwanej kobiety. Policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczność tej tragedii.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski składa, wyrazy wdzięczności i uznania za poświęcenie i determinację dla wszystkich osób uczestniczących w poszukiwaniach osoby zaginionej.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here