Ławka solarna zasili ozdoby na lwóweckim rynku. KONKURS

14
2356

Stojąca na lwóweckim dolnym rynku choinka będzie zasilana energią ze słońca. To inicjatywa prywatnej firmy, która ustawiła w tym miejscu Ławkę Solarną.

 

 

Pomysł na wybudowanie Ławki Solarnej powstał gdy dowiedzieliśmy się iż w związku z kryzysem energetycznym (a co za tym idzie wymuszeniem na lokalnych władzach ograniczenia zużycia energii elektrycznej) gmina być może będzie musiała częściowo zrezygnować z oświetlenia świątecznych ozdób. W związku z tym zaproponowaliśmy skonstruowanie instalacji która pozwoli zasilać oświetlenie choinki autonomicznie – tłumaczy Mateusz Markowski współwłaściciel firmy TRAKER S.C. – Systemy Solarne.

4 moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 1 820 W gromadzą energię w ciągu dnia dzięki wbudowanym w ławce akumulatorom o łącznej pojemności 2 040 Wh. Zastosowane dwustronne moduły typu „szkło- szkło” wytwarzają prąd również od strony spodniej, dzięki czemu ich wydajność jest znacznie większa, szczególnie w warunkach zimowych.

Jak zapewnia przedsiębiorca, nawet podczas pochmurnej pogody ilość wytworzonej w ciągu dnia energii elektrycznej pozwoli w tym przypadku na zasilenie oświetlenia lampek choinki przez 15 godzin. Natomiast podczas wyjątkowo niesprzyjających warunków pogodowych takich jak śnieżyca inwerter hybrydowy nie mogąc pobrać energii z akumulatorów wykorzysta zasilanie z sieci energetycznej.

 

 

Dziś, 6 grudnia ekipa firmy Traker S.C. montuje ławkę solarną na lwóweckim rynku. Efekt będziemy mogli podziwiać już dziś wieczorem.

Firma TRAKER S.C. z okazji Mikołajek na swojej stronie firmowej organizuje ciekawy konkurs. Zasady są proste:

  1. Należy wejść na stronę firmy TRAKER S.C. i ją polubić
  2. Pod postem konkursowym (który pojawi się jeszcze dzisiaj) należy wstawić w komentarzu swoje oryginalne i pomysłowe zdjęcie z Ławką Solarną w tle.

Troje autorów z największą ilością polubień (reakcji) zdjęcia otrzyma atrakcyjne, wartościowe nagrody – głośniki JBL

Konkurs trwa od 06.12.2022 od godz. 18:00 do 01.01.2023. Szczegóły i regulamin dostępne pod linkiem: https://www.facebook.com/treker

 

14 KOMENTARZE

  1. Ile te lampeczki na choince prądu pobiorą??? Jaka oszczędność?? W październiku lampy drogowe od 16 się palą gdzie spokojnie po 18 mogły być włączane. . Poprostu żywa reklama w centrum miasta .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here