Kręcił „bączki” na parkingu i był nie trzeźwy. To nie koniec jego przewinień

5
1901

Lwóweccy policjanci zatrzymali 32-letniego kierującego, który popisywał się na parkingu jednego z marketów – kręcąc tzw. „bączki” swoim pojazdem. Jak się okazało podczas kontroli lista jego przewinień była dłuższa. Mężczyznę poddano badaniu trzeźwości z wynikiem blisko 2 promili w wydychanym powietrzu. Kierujący za szereg przestępstw i wykroczeń odpowie przed sądem.

 

12 stycznia br. funkcjonariusze z lwóweckiej Policji podczas patrolu pieszego parku miejskiego w Lwówku Śląskim zauważyli pojazd, który z dużą prędkością wjechał na teren parkingu przy jednym z marketów. Następnie kierujący celowo wprowadzał pojazd w poślizg kręcąc tzw. „bączki”. Policjanci podjęli czynności kontrolne wobec mężczyzny, który spowodował zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.

Jak się okazało podczas kontroli 32 letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego pojazd jest niedopuszczony do ruchu.

Za powyższe przestępstwa i wykroczenia mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here