Ile kąpielisk mamy w regionie?

0
647
zdjęcie poglądowe

45 kąpielisk będzie dostępnych w tegorocznym sezonie kąpielowym dla mieszkańców i turystów przebywających na terenie działania Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

Na terenie administrowanym przez RZGW we Wrocławiu dostępnych jest 45 kąpielisk, z czego 18 w wojewódzkie dolnośląskim. W opublikowanym wykazie nie ma jednak ani jednego kąpieliska na terenie powiatu lwóweckiego.

Wprawdzie najchętniej odwiedzanym przez mieszkańców regionu miejscem letniego wypoczynku nad wodą są plaże żwirowni w Rakowicach Małych, ale teren ten nie jest kąpieliskiem.

Zgodnie z ustawą Prawo wodne kąpieliskiem jest wyznaczony przez radę gminy wydzielony i oznakowany fragment wód powierzchniowych, wykorzystywany przez dużą liczbę osób kąpiących się, pod warunkiem że w stosunku do tego akwenu nie wydano stałego zakazu kąpieli.

Natomiast kąpieliskiem nie jest: pływalnia, basen pływacki lub uzdrowiskowy, zamknięty zbiornik wodny podlegający oczyszczaniu lub wykorzystywaniu w celach terapeutycznych, sztuczny, zamknięty zbiornik wodny, oddzielony od wód powierzchniowych i wód podziemnych.

W sąsiedztwie powiatu lwóweckiego znajdują się za to dwa legalne kąpieliska. Pierwsze „Kąpielisko Zalew Złotoryjski” czynne w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 roku oraz „Kąpielisko Jagoda” w Czerwonej Wodzie przy ul. Kuźniczańskiej czynne w okresie od 15 czerwca do 30 sierpnia 2024 r.

Mieszkańcom powiatu lwóweckiego pozostaje jedyny w powiecie basen miejski, który mieści się w Lwówku Śląskim, wyjazd na baseny w okolicznych miejscowościach, bądź … korzystanie z uroków wypoczynku nad wodą w miejscach do tego nie przeznaczonych. Swoją plażę mają mieszkańcy Lwówka Śląskiego (okolice Bahama Wake), mają mieszkańcy Mirska, mieszkańcy Wlenia, Gryfowa Śląskiego (Wieży) a także mieszkańcy naszych sołectw.

Wszystkim spędzającym czas nad wodą życzymy udanej zabawy oraz aby czas ten był w pełni bezpieczny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here