Coraz więcej jakości w internecie

0
165
fot. AW

Coraz więcej jakości w internecie. Jeśli chcesz wyświetlać się wysoko w Google, Twoja strona musi prezentować najwyższą klasę

Wyszukiwarka, której używa grubo ponad 80% internautów na całym świecie, stale ewoluuje. W zamierzchłych czasach, czyli na przełomie I i II dekady XXI wieku, umieszczenie własnej witryny internetowej w TOP-ie wyników było stosunkowo proste. Wystarczyło wypchać zawartość odpowiednimi słowami kluczowymi, zostawić mnóstwo linków i gotowe. Dziś przekonanie robotów indeksujących, że dana strona internetowa pasuje do określonej frazy i faktycznie przyda się użytkownikowi, jest znacznie bardziej skomplikowanym i wymagającym procesem.

Algorytmy Google dostają kolejne aktualizacje. Sito filtrujące słabe witryny robi się coraz mniejsze

W zasadzie od zawsze priorytetem dla twórców wyszukiwarki było pokazywanie tych stron, które prezentują największą wartość dla osoby wysyłającej dane zapytanie. Tylko że teraz mają do tego znacznie lepsze narzędzia, stworzone dzięki analizie niezliczonych serwisów internetowych oraz zachowań samych użytkowników w sieci. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj tzw. współczynnik odrzuceń: jeżeli odbiorca po kliknięciu adresy nie przechodzi na żadną podstronę i wraca do Google, to czytelny sygnał że nie był zadowolony z tego, co tam znalazł. Eksperci z agencji interaktywnej AFTERWEB zaznaczają, że przeprowadzając pozycjonowanie stron należy bardzo dokładnie znać najnowsze wytyczne i trendy. Rzecz jasna w przewodniku Google dla webmasterów nie ma dokładnych informacji o tym, co dokładnie sprawdzają i analizują boty. Specjaliści SEO przeprowadzają szereg prób oraz testów, aby rozgryźć zmiany w algorytmach i móc lepiej przystosowywać witryny do nowej rzeczywistości.

Skoro wyszukiwarka docenia wysoki poziom techniczny i merytoryczny, to pozycjonowanie stron idzie w tę stronę

Oficjalna liczba czynników rankingowych wynosi ponad dwieście. Szacuje się, że w mechanizmy funkcjonowania Google realnie zaszyto kilkakrotnie więcej skomplikowanych poleceń oraz zmiennych. Kolejne obserwacje pozwalają jednak dostrzec ogólne trendy, a czasami nawet przewidywać przyszłe zmiany w algorytmach. I tak kilka kolejnych aktualizacji pozwala stwierdzić, że dla wyszukiwarki jakość strony internetowej nie zależy wyłącznie od tekstu. Unikalne treści, stworzone przez osoby znające się na rzeczy, to zdecydowanie za mało by znaleźć się na pierwszych pozycjach. Szybkość ładowania serwisu, swoboda w nawigowaniu po podstronach, płynne działanie na urządzeniach mobilnych… do tej wyliczanki regularnie dochodzą nowe elementy, które czasami wywracają wyniki organiczne do góry nogami. Dla przedsiębiorców bardzo ważne jest, aby na pozycjonowanej stronie wyraźnie zaznaczyć obszar działalności. Obojętnie, czy będzie to Wrocław z przyległościami, Kraków i małopolskie czy cały kraj. Google maksymalnie personalizuje wyświetlane listy, a geolokalizacja ma tutaj wyjątkowo duże znaczenie.

 

-/ Materiał partnera /- AW

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here