Coraz mocniej wieje

6
1977

Alerty pogodowe są dziś na terenie całego kraju. Synoptycy ostrzegają przed bardzo silnym wiatrem. Prędkość tego w niektórych rejonach Polski może przekraczać 100 km/h.

 

Z silnymi podmuchami wiatru od rana mamy także do czynienia na terenie powiatu lwóweckiego. Przed godziną ósmą strażacy z OSP KSRG Lubomierz usuwali powalone drzewo z drogi powiatowej Lubomierz – Radoniów. Chwilę później druhowie z OSP Krobica- Orłowice zostali zadysponowani do powalonego drzewa na drodze wojewódzkiej w okolicach Rozdroża.

Zgodnie z komunikatem wiać dotyczącym powiatu lwóweckiego wiać ma tu do godziny 17. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Najwyższe porywy wiatru prognozowane są w pierwszej połowie dnia. – tłumaczą synoptycy i zaznaczają, iż istnieje możliwość podwyższenia stopnia ostrzeżenia

Po raz kolejny przypominamy, aby usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, przepakować samochód w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej był zaparkowany pod drzewami. O przypadkach, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa należy informować straż pożarną dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

6 KOMENTARZE

  1. Gdy nie tylko kierowcy zwracają uwagę że drzewa rosną za blisko dróg i stwarzają realne zagrożenie to wielkie oburzenie ekologów !!!! Gdy dochodzi do tragedii, uszkodzeń blokowania dróg to wtedy jakoś nikt z tych ekologów nie chce wziąć odpowiedzialność za taki stan rzeczy. Jaki normalny człowiek pozwala rosnąć drzewu przy samej drodze albo w odległości bezpiecznej od miejsca poruszania się czy to pieszych czy pojazdów mechanicznych . Może ktoś spojrzy na tę sprawę w normalny sposób i w końcu zrobi raz na zawsze porządek że w odległości minimum 50 metrów od ciągów pieszych zero drzew !!
    Czy to linie energetyczne , cmentarze i inne miejsca .

  2. Zlikwiduj jeszcze znaki, latarnie, przystanki, przepusty i bariery. Pozasypuj rowy i strumienie. “Miszcz” kierownicy musi mieć pewność, że nic mu nie grozi, jak olewa warunki na drodze i prawa fizyki.

  3. Zanim powiat dostanie pozwolenie na wycięcie najbardziej zagrażających drzew na drodze Radoniow Lubomierz same się położą … oby tylko nie ludziom na auta i nie na ludzi..

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here