Areszt dla mężczyzny, który chciał wysadzić budynek

6
2086

46- letni mieszkaniec Wlenia groził swojej byłej partnerce pozbawieniem życia oraz wysadzeniem budynku mieszkalnego, wdarł się do jej mieszkania, gdzie przeciął przewód doprowadzający gaz z butli do kuchenki gazowej i zapalił papierosa, czym spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna został zatrzymany przez lwóweckich funkcjonariuszy Policji. Decyzją Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Do zdarzenia doszło 9 stycznia br. Dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który wtargnął do mieszkania byłej partnerki dokonując jego zniszczenia. Ponadto przeciął przewód doprowadzający gaz z butli do kuchenki gazowej a następnie zapalił papierosa czym spowodował bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia osób zamieszkujących ten budynek. Mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia oraz wysadzeniem budynku mieszkalnego.

Na szczęście nie doszło do tragedii. Lwóweccy funkcjonariusze Policji zatrzymali 46- letniego mieszkańca Wlenia, który został poddany badaniu trzeźwości z wynikiem blisko 4 promili, a następnie osadzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty.

Na wniosek lwóweckiej Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here