Uczniowie z Jedynki siedem razy na podium

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2018-02-19 14:58:11
Wszechstronny rozwój talentów jest jednym z priorytetów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim. Otworzona zaledwie kilka miesięcy temu placówka, wielokrotnie pokazywała, jak istotny jest jej udział z rozwoju kultury i edukacji. Wystarczy przypomnieć o najbogatszym i najbarwniejszym programie artystycznym podczas obchodów 800-lecia Lwówka Śląskiego, czy najliczniejszej reprezentacji podczas Miejskich Jasełek Ulicznych. To już za nami. W nowym roku przyszedł czas na wykazanie się w innych dziedzinach! Pierwsze miejsce w województwie, pierwsze miejsce w powiecie…, ale zacznijmy od początku.

W piątek 9 lutego br., uczeń starszej klasy sportowej -  Piotr Krupka, startując w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, w skoku o tyczce zajął dziesiąte miejsce w kategorii juniorów młodszych, z rekordem życiowym 3.60 m! Tego samego dnia w Zespole Szkół im. Jadwigi Śląskiej we Wleniu odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny, gdzie pierwsze miejsce zajęła Anna Szyndrowska , a na trzecim miejscu znalazł się Kacper Zając.

Tydzień później w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych we Lwówku Śl. miał miejsce Festiwal Piosenki Polskiej "Miłość ma różne oblicza". W kategorii 6-12 lat, nasz zespół zajął drugie miejsce! Jedenaście dziewczynek z klas: I A, IV A i IV B, zaśpiewało piosenkę pt. "Czy ten Pan i Pani", pochodzącą z repertuaru Anny Wyszkoni. Z kolei w kategorii 13-15 lat, kilkunastoosobowy zespół "JPII", zajął pierwsze miejsce, śpiewając chórem "Psalm dla Ciebie", autorstwa Piotra Rubika. Natomiast Oliwia Lipińska, zdobyła drugie miejsce, śpiewając piosenkę pt. "Brzydcy" (z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej)!

Z kolei w sobotę 17 lutego uczennica klasy sportowej - Daria Mścisz, wywalczyła halowe mistrzostwo Dolnego Śląska młodzików w biegu na 1000 m! Pochodzący z tej samej klasy uczniowie: Hanna Sysak (skok wzwyż) i Wiktor Kochlewski (1000 m), otarli się o podium, kończąc swoje konkurencje na bardzo wysokim, czwartym miejscu. Zawody rozegrały się w wałbrzyskiej hali w ramach cyklu imprez Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Musimy jeszcze nadmienić, że Daria Mścisz to nasz brylant – nie dość, że w tym roku szkolnym zdobyła już trzecie miejsce w kraju w biegu na 600 m, to osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce! Na sportowe sukcesy wpływa oczywiście nie tylko udział w klasie sportowej prowadzonej przez Pana Marka Bialica, lecz również kontynuowanie treningu z tym samym nauczycielem, po lekcjach, w ramach członkostwa w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Piast” Lwówek Śląski.

Przypominamy, że od 14 marca 2018 r. rozpoczyna się nabór do Szkoły Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim. Na naszych uczniów czekają świetne warunki do uprawiania wielu dziedzin sportu; począwszy od jedynego w okolicy stadionu lekkoatletycznego, poprzez siłownię, salę gimnastyczną, halę, kompleks boisk do gier zespołowych, indywidualne szafki na stroje i podręczniki, klasy sportowe, aż po kadrę osiągającą wraz z uczniami największe sukcesy w LA w skali powiatu, województwa