Eksploracja Cosmosu zakończona powodzeniem

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2017-03-20 16:48:58
Przyjechali. Wywalczyli. Zwyciężyli. Tak w skrócie można opisać come-back Gryfa, który w zimowych sparingach był nie do poznania. Gryf walczył w sobotę nie tylko z zespołem gospodarzy, ale również z niezwykle nieprzyjemną aurą. Ulewa, wichura, rozmoknięta "murawa", brak 5 zawodników z podstawowego składu, a mimo to żółto-niebiescy zdołali wywieźć z ciężkiego radzimowskiego terenu zwycięskie 3 punkty i awansowali na V miejsce w tabeli okręgówki!

Skład Radzimowa: W.Wolanin – Janczewski, Łamasz, Sosnowski, Szuchalski, Tomaszewski, Trofimowicz, D.Wolanin, Więckowski, Romańczuk, Ziomek (z ławki wchodzili: Czarnota, Mazur, Winiarski)

Gole dla Cosmosu strzelali: Janczewski i Winiarski

Skład Gryfa: Opolski - M.Dąbrowa, T.Dąbrowa, Koko, Bryniak - Ptaszkowski, Marzec - Roskowiński (85' Adamski), Serdeczny (70' Kałuski), Złocik, Kozań (45' Wiedro)

Gole dla Gryfa strzelal
i: Serdeczny, Roskowiński i Złocik

Skład, jak widać, różniący się od normalnej jedenastki. Z różnych powodów zabrakło na murawie Romanowskiego, Zapartego, Rodziewicza, Bursackiego, Króla, czy Gałki. Za to wystąpiło aż sześciu młodych zawodników, w tym najmłodszy - debiutant - Michał Adamski.

Warunki gry dyktował głównie wiatr, któremu w dziele zniszczenia piłkarskiego widowiska pomagała ulewa i przez to - także grząska radzimowska murawa. W pierwszej połowie gryfowianie grali z wiatrem, więc jak się okazało - kwestią czasu było zdobycie bramek. Na listę strzelców po raz 11 w sezonie wpisał się niezawodny Ryszard Serdeczny. Jego wynik poprawił Adrian Roskowiński, któremu gra z Radzimowem najwidoczniej służy, bowiem już latem zapakował im gola. Do przerwy to Gryf dyktował warunki gry i nic nie wskazywało na to, że wynik ulegnie zmianie. W przerwie plac gry opuścił Kozań - trener Rodziewicz, pauzujący tego dnia za kartki, nie chciał ryzykować pogłębienia się jego kontuzji, której nabawił się na ostatnim treningu, a mimo to dzielnie grał przez 45 minut. Zmienił go Marek Wiedro.

Praktycznie kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Cosmos wyrównał. Jak widać - gra z wiatrem tym razem pomogła i gospodarzom, bo też strzelili dwie bramki. Warunki pogodowe nie poprawiały się i były sytuacje, gdzie Opolski chciał wykopać piłkę, a ta dosłownie do niego wracała. Gryf miał problem, żeby wyjść ze swojej połówki, na szczęście wszystkie strzały Radzimowa omijały siatkę bramki Opolskiego. Gryfowska defensywa dwoiła się i troiła. Tomasz Dąbrowa dość skutecznie wyłączał z gry napastników Cosmosu, a trzeba przyznać, że gospodarze mieli całkiem sporo okazji, jednak już żadna nie zakończyła się golem. Goście z Gryfowa zdobyli się na zaledwie kilka akcji - na szczęście jedna z nich uwieńczona została trzecią bramką. Fantastycznym podaniem prostopadłym popisał się Ptaszkowski, który idealnie obsłużył Złocika, a słynny "Złoty" przypomniał sobie instynkt snajpera i omijając bramkarza Radzimowa, ustalił wynik meczu na 2-3 dla Gryfowa. (Ostatnio strzelał jeszcze latem Sudetom Giebułtów, a następnie wskutek kontuzji, nie miał szans na podwyższenie swojego strzeleckiego dorobku).

Gryfowianie dzielnie walczyli z rywalami i pogodą przez ostatnie 25 minut. Roskowińskiego zmienił Adamski, a Serdecznego Kałuski. Decyzje trenera Rodziewicza były najzupełniej normalne - liczyła się obrona arcyważnych trzech punktów na bardzo ciężkim terenie (Radzimów u siebie do tej pory przegrał tylko raz).

Po końcowym gwizdku sędziego Owoca w szatni Gryfa zapanowała euforia. Żółto-niebiescy pokazali wolę walki i charakter. Mimo braków kadrowych i nieprzyjemnej aury - dowieźli do Gryfowa trzy punkty.

Mamy dla Państwa kolejne pozytywne wieści piłkarskie – już w sobotę, na gryfowskim stadionie, przy Jeleniogórskiej 7a, Gryf podejmie Czarnych Lwówek. Choć forma tych drugich nie wskazuje na wielkie widowisko, to derby powiatu zawsze przyciągały większą publikę na gryfowskie trybuny. Mecz odbędzie się prawdopodobnie o godzinie 15.00, jednak na wszelki wypadek proszę sprawdzać na stronie internetowej Gryfa, czy coś uległo zmianie (gryfgryfow.futbolowo.pl)