Slider_hubert-targonski-lwowek-slaski-400 Slider_lwowek-slaski-zamek Slider_dworzec-w-mirsku Slider_szczesna-mariola-lwowek-slaski-2017-1 Slider_straz-miejska Slider_szlak-rowerowy-er6

Pogoń Wleń traci trzy punkty

A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Napisano dnia: 2017-10-08 14:41:22
Cenne trzy punkty i kilogramy błota z boiska we Wleniu wywieźli piłkarze Piasta Bolków. Mimo znakomitej gry Pogoń przegrała mecz.

W deszczu i na rozmoczonym boisku odbył się w niedzielę 8 października 2017 roku mecz 7 kolejki, I grupy A klasy mecz pomiędzy Pogonią Wleń a wiceliderem grupy Piastem Bolków.

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana. Zawodnicy obu drużyn zawzięcie walczyli o piłkę, brakowało jednak sytuacji bramkowych. Dopiero na 8 minut przed kończącym pierwszą połowę gwizdkiem sędziego jeden z obrońców Pogoni sfaulował w polu karnym zawodnika Piasta. Sędzia oprócz żółtego kartonika podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Kamil Kmiecik.
Stracona bramka nie osłabiła zapału miejscowych, jednak do końcowego gwizdka nie byli oni w stanie sforsować obrony Piasta.

Druga połowa to zdecydowana przewaga drużyny z Wlenia. Większość spotkania rozgrywana była na połowie Piasta, który wycofał się do obrony. I tylko sporadycznie zawodnicy z Bolkowa byli w stanie odeprzeć atak i wyjść z kontrą. Ostatnie minuty drugiej połowy to zmasowany atak pogończyków i festiwal strzałów na bramkę Piasta. Niestety, żaden ze strzałów nie wpadł do bramki. Przyjezdnych od utraty goli broniły słupki, poprzeczki i znakomita gra bramkarza gości. Tuż przed zakończeniem meczu ponowne obrońca Pogoni sfaulował jednego z napastników Piasta, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i tym samym opuścił boisko. Goście podyktowanego przez sędziego rzutu wolnego nie zamienił się w bramkę.

Mecz Pogoń Wleń – Piast Bolków zakończył się wynikiem 0-1. Po jego zakończeniu goście musieli wypchać autobus, który ugrzązł w błocie. Zawodnicy Piasta przemoczeni i ubłoceni, ale szczęśliwi z kolejnego cennego zwycięstwa wrócili do Bolkowa.